Socialinis darbas ir psichosocialinis konsultavimas

nuo 2023 m. programa atnaujinta

Jeigu nori tapti žmonėms pagalbą teikiančios profesijos specialistu, esi veržlus, smalsus, priimantis iššūkius, kritiškai mąstantis ir pilietiškas žmogus, mėgsti bendrauti, nori pažinti save ir veikti nenuspėjamose situacijose, šios studijos kaip tik TAU.

„Socialinis darbas ir psichosocialinis konsultavimas“ yra vienintelė tokio pobūdžio studijų programa Lietuvoje, apjungianti naujausias socialinio darbo ir kitų mokslų disciplinų žinias, konsultavimo metodus ir praktikas. Studijų metu ugdomi psichosocialinės pagalbos asmenims, jų grupėms ir šeimoms gebėjimai kartu su profesionaliu supratimu apie pagalbos teikimo organizacinius, teisinius, politinius ir ekonominius kontekstus dėl esminių socialinio darbo principų – žmogaus teisių ir socialinio teisingumo – įgyvendinimo.

Studijų metais praktika atliekama pasirinktose viešosiose ir nevyriausybinėse organizacijose. Praktiniai socialinio darbo ir psichosocialinio konsultavimo įgūdžiai ugdomi „Socialinių įgūdžių ugdymo metodų“, „Alternatyvių socialinio darbo konsultavimo metodų“, „Motyvacinio interviu praktikumo“ ir kt. praktiniuose kursuose bei grupinių supervizijų metu.

Studijų metu galėsite studijuoti Europos ir kitų užsienio šalių universitetuose.

 

Socialinis darbas tai ateities profesija, kurios poreikis pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai auga. Visuomenė vis dažniau kalba apie gerovės valstybę, kurios idėją padeda įgyvendinti ir socialiniai darbuotojai.

Socialinio darbo studijos skirtos jaunam, veržliam, smalsiam, iššūkius priimančiam žmogui, kuris nori mokytis įvairiose netradicinėse situacijose, yra pilietiškas, drąsus, mėgstantis bendrauti, neabejingas kitam žmogui.

Apie savo studijas ir veiklą VDU SMF pasakoja 3 kurso Socialinio darbo bakalauro studijų programos studentė Gintarė:

Kviečiame žiūrėti ☝

„Bakalauro pirmieji metai buvo labai ryškūs. Kiekviena diena buvo tarsi neišdildomas įspūdis. Pirmiausia labai įsiminė, jog galėjau savarankiškai dėliotis savo studijas. Stebino ir žavėjo dėstytojų entuziazmas, kaip jie nori perduoti mums sukauptas žinias ir patirtį pačiu geriausiu būdu. Visa tai buvo labai įdomu. Aš net nepajutau, kaip praėjo ketveri studijų metai. Prisimenu visų dėstytojų vardus ir pavardes, prisimenu nutikusius įvykius paskaitų metu. Ten buvo gyvenama pilnai, visa širdimi“, – teigia Vytautė Užaitė, VDU socialinio darbo studijų programos absolventė, pasidalinusi savo sėkmės istorija

Socialinis darbas

Studijų programos žmonės

Socialinis darbas
Socialinis darbas
Socialinis darbas

Plačiau apie VDU Socialinio darbo ir psichosocialinio konsultavimo bakalauro studijų programą skaitykite čia