Studentų patirtys

Simona Vančugovaitė dalinasi patirtimi apie Erasmus+ praktiką

Kai įstojau į magistrantūros studijas žinojau, kad būtinai pasinaudosiu Erasmus+ programa. Todėl studijų metu intensyviai ieškojau stažuotės vietos, kurioje galėčiau savo teorines žinias įtvirtinti praktiškai. Labai džiaugiausi, kai gavau atsakymą iš Oficialios Kalbų mokyklos Rondoje (Ispanijoje), jog jie manęs laukia. Dar tik trys savaitės, kaip dirbu šioje mokykloje, tačiau jaučiu, kad su kiekviena diena vis tobulėju. Esu puikaus kolektyvo dalis, turiu galimybę iš arčiau pamatyti, kaip koordinuojamas darbas mokykloje, kaip organizuojamas mokymo procesas, kokie kursai reikalingi personalui ir tikiu, kad per visą praktikos laikotarpį sužinosiu dar daugiau ir plėtosiu savo įgūdžius tarptautiniu mastu. Manau, kad tarptautinė patirtis yra neįkainuojama ir studentai turėtų pasinaudoti tokia galimybe.


 

 

 

VDU Socialinių mokslų fakultetasMy extraordinary experience at Vytautas Magnus university

If I had to use a word to summarize the two years I spent studying at VMU, I would choose extraordinary. Each course uniquely impacted my understanding of the field of social work, and when combined together gave me a well-rounded knowledge base to confidently draw from when applying theory to practice. VMU provided an avenue for international perspectives to gather. One of my favorite things about my time at VMU was the global perspectives I was consistently exposed to. I learned how social work operated in different countries; how different nationalities viewed social problems. My peers and I were in a constant exchange of ideas common within our nations’ own worldviews. It was nothing short of thrilling.


 

VDU Socialinių mokslų fakultetas - Studentų patirtysEdukologijos katedros III kurso studentės patirtis Portugalijoje

Rugpjūčio 26-oji diena. Skrydis į dar visai savom ausim negirdėtą, akim neregėtą kraštą vardu Portugalija. Baugu, bet keliauju ne viena, kartu su manim mano grupiokė Laura. Drauge nusprendėme vienerius studijų metus praleisti šioje šalyje. Viskas svetima, nežinome nei kur eiti, nei ko klausti pagalbos. Bet juk kalbėti mokame, drąsos paieškosime ir tikrai atrasime, tad drebančiomis širdimis vedame save į naują pasaulį. Du skrydžiai, baimė nespėti į lėktuvą, viršytas kilogramų skaičius lagamine – tai tik maža pradžia mūsų nuotykiams. Sėkmingai pasiekiame Porto miestą. Rankose laikome žemėlapį, kaip nukeliauti iš oro uosto į naujuosius namus.


 

erasmus_LjublijanaErasmus studijos Ljubljanos universitete

Ką pirmiausia norėčiau pasakyti, kad labai džiaugiuosi išvykusi su erasmus mainų programa ir ypač į tokią puikią šalį kaip Slovėnija. Ši programa suteikia gyvenimui puikios patirties. Žinoma, ne viskas auksas kas auksu žiba, ne visada lydi tik sėkmė ir geri žmonės aplinkui, pasitaiko ir tokių dalykų, kad tenka šiek tiek pakovoti už save ar tiesiog ginti savo interesus, bet neįvardinčiau viso to, kaip didelio minuso, kadangi gyvenime turi būti tiek gerų, tiek blogų dalykų visa tai tik užgrūdina tolimesniam gyvenimui. Be to, tikrai palinkėčiau kiekvienam studentui išnaudoti šią puikią galimybę, nes erasmusas „tik vieną kartą jūsų gyvenime“. Kaip vieną iš argumentų galėčiau pasakyti, kad nei vienas studentas nebuvo nusivylęs šia mainų programa ir tik įgijo puikios tarptautinės patirties. Todėl, kaip patvirtinimą mano šių žodžių norėčiau trumpai pristatyti erasmus gyvenimą Liubianoje, studijas, laisvalaikį ir įvairius nuotykius.


 

Mielestone1Edukologų patirtys tarptautiniame, NordPlus for Teacher Education organizuotame, intensyviame kurse „MIELESTONE“

2010m. spalio – gruodžio mėn. šeši trečio kurso Mokymo(si) paslaugų vadybos programos studentai, drauge su dėstytoja Salomėja Karasevičiūte ir jos asistente, antro kurso Švietimo vadybos magistrantūros studente, Giedre Bagdonaite, dalyvavo NordPlus programos tarptautinio projekto MIELESTONE (,,Mirroning Inclusive Education in New Nordic-Baltic Learning Environments‘‘) intensyviame kurse. Šiame kurse, taip pat dalyvavo dėstytojai ir studentai iš Suomijos, Danijos ir Latvijos.


 

Dovilė Gumauskaitė ir Šarūnė Zabitaitė apie studijų patirtį Pietų Korėjoje ir Suomijoje.