Profesionalios supervizijos studijos
Supervizija – tai konsultacinė pagalba dirbantiems specialistams, vadovams, komandoms bei organizacijoms, norinčioms tobulėti ir dirbti efektyviau.
Dažniausiai supervizija reikalinga susidūrus su sudėtingomis situacijomis darbe, kurių sprendimui įprastų būdų nepakanka. Supervizijos metu suteikiama erdvė ir laikas apmąstyti profesinį veikimą sudėtingose situacijose. Supervizija visų pirma padeda tobulėti asmenims, komandoms ir organizacijoms bei gerina asmenų ir komandų profesinį veikimą, atsižvelgiant į jų vaidmenis organizacijų kontekste. Supervizija, taip pat, sutelkia dėmesį į dirbančiųjų bendravimo ir bendradarbiavimo kokybės gerinimą ir būdus tam pasiekti. Be to, supervizija, skatindama darbuotojų refleksiją, suteikia erdvę veiklos, sprendimų procesų ir konfliktų analizei kompleksinėse ir neapibrėžtose profesinėse situacijose. Supervizija padeda išsiaiškinti ir reflektuoti darbines funkcijas ir vaidmenis, siekiant profesinės gerovės ir veiklos veiksmingumo. Ji padeda tvarkytis su pokyčių procesais, ieškant alternatyvių sprendimų kylantiems iššūkiams spręsti ir pasiūlo priemones mobingo ir perdegimo įveikai bei prevencijai.
Daugiau apie superviziją skaitykite: www.supervizija.lt arba www.anse.eu.
Profesionalios supervizijos studijų tikslas – suteikti supervizoriaus, profesinių santykių konsultanto, išsilavinimą, atitinkantį ANSE (Nacionalinių supervizijos organizacijų Europoje asociacijos) standartus (www.anse.eu) ir pagrįsta Europos supervizijos ir koučingo kompetencijų sąranga (A European Competence Framework of Supervision and Coaching). Programą įgyvendina VDU, Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedra, kartu su tarptautine mokymo vadovų komanda.
Programos trukmė – 2.5 metai.
Numatoma programos įgyvendinimo pradžia: 2025 m. sausis, pabaiga: 2027 m. birželis.
Ketinančius studijuoti kviečiame į nuotolinius informacinius susitikimus, kurie vyks:
Spalio 25 d. 11:30-13:30
Zoom nuoroda.
Meeting ID: 247 617 1548; Passcode: 390317
Spalio 26 d. 10:00-12:00
Zoom nuoroda.
Meeting ID: 247 617 1548; Passcode: 390317
Reikalavimai ketinantiems studijuoti:
- Magistrantūros ar jam prilyginamų studijų pabaigimo diplomas socialinių mokslų, teisės, verslo ir viešosios vadybos, ugdymo mokslų ir humanitarinių mokslų kryptyje.
- Profesinė patirtis pabaigus studijas nemažiau kaip 3 metai.
- Tolesnis kvalifikacijos tobulinimasis. Dokumentais pagrįstas dalyvavimas įvairiuose grupiniuose ir kitokios formos mokymuose (ne mažiau kaip 60 akademinių valandų).
- Ankstesnė supervizijos patirtis. Dokumentais pagrįstas dalyvavimas įvairios formos supervizijos procesuose (ne mažiau kaip 30 astronominių valandų, iš kurių bent 10 astronominių valandų per paskutinius trejus metus).
- Supervizoriaus (LPSKA nario) rekomendacija.
- Reikalavimai asmeniniams gebėjimams: savireguliacija, komunikavimo ir refleksijos įgūdžiai, etiškas elgesys dirbant su žmonėmis.
- Gebėjimas bendrauti ir skaityti anglų kalba.
Registracija vyksta iki 2024 lapkričio 22 d.
REGISTRACIJA
Programos aprašymas:
Programą sudaro tokie esminiai komponentai:
- 16 teminių savaičių, pradedant nuo įvado į superviziją ir baigiant profesionalios supervizoriaus praktikos refleksija. Vienos teminės savaitės trukmė 3 dienos (ketvirtadieniais – šeštadieniais) ir apima 27 akademinių valandų, išskyrus dvi temines savaites, kurios skirtos konsultacijoms ir viso apima 24 akademines valandas. Viso kontaktinių valandų – 402 akademinės valandos. Temines savaites įgyvendina tarptautinė supervizorių rengėjų komanda, susidedanti iš supervizorių rengimo Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Ukrainoje turinčių profesionalių supervizorių.
- Individuali meta supervizija, skirta besimokančiojo supervizijos praktikos refleksijai, kurią veda mokomasis supervizorius. Individuali besimokančiojo meta supervizija apima ne mažiau kaip 24 astronomines valandas. Supervizijas veda supervizijos mokymus baigę LPSKA nariai arba ANSE tinklui priklausančių asociacijų nariai.
- Grupinė meta supervizija, skirta besimokančiojo supervizijos praktikos refleksijai grupėje, kurią veda mokomasis supervizorius ir sudaro 24 astronomines valandas. Supervizijas veda supervizijos mokymus baigę LPSKA nariai.
- Individualios supervizijos praktika – ne mažiau 30 astronominių valandų (2-3 asmenys).
- Grupinės supervizijos ir/ar komandos supervizijos praktika – ne mažiau 24 astronominės valandos (2 ar 3 grupės/komandos).
- Rašto darbai. Pristatymas tarpinio ir galutinio portfolio. Galutinį besimokančiojo portfolio sudaro tokios privalomos dalys:
- supervizoriaus pasaulėžiūros ir identiteto pristatymas;
- supervizijos proceso (individualios ar grupinės/komandos) refleksija ir analizė, susiejant ją su supervizijos teorija ir supervizoriaus kompetencijomis;
- atgalinis ryšys iš mokomojo supervizoriaus;
- programos reikalavimų įgyvendinimo pateikimas (specialioje lentelėje);
- priedai.
Visi programos įgyvendinimo dalyviai (teminių savaičių mokytojai/treneriai bei supervizoriai) yra nariai nacionalinių savo šalių supervizorių asociacijų, priklausančių Europos supervizorių nacionalinių organizacijų asociacijai ANSE.
Priėmimo procedūra:
- Pateiktas prašymas ir dokumentai;
- Atrankos seminaro vertinimas.
Pabaigus studijas išduodamas studijų baigimo pažymėjimas registruotas Vytauto Didžiojo universitete.
Studijų mokestis už temines savaites: 6200 eurų. Mokestis už individualias ir grupines supervizijas neįskaičiuotas.
Programos koordinatoriaus telefonas: +370 37 327847
Elektroninis paštas pasiteiravimui: sdk@vdu.lt
Profesionalios supervizijos studijų programos vadovų komanda:
Piret Bristol, psichologijos magistrė, papildomai įgijo profesionalios supervizijos, koučingo, psichologinio konsultavimo, geštalto terapijos išsilavinimą. Ji yra tarptautiniu mastu sertifikuota koučerė ir profesionali supervizorė (Institut für Supervision Organisation Kommunikation der Rote Faden, Erickson Coaching International (ACSTH), dirbanti su vietiniais ir tarptautiniais klientais. Piret taip pat studijavo sisteminį koučingą Coaching Constellations Ltd. Šiuo metu ji yra Tarptautinio supervizijos ir koučingo instituto (International Supervision and Coaching Institute) supervizorių ir koučerių mokymo programos pagrindinė dėstytoja ir mokymo vadovė. Ji yra įgijusi 8-ąjį supervizoriaus kokybės lygį, o per daugelį praktikos metų teikė supervizijas ir koučingą asmenims, grupėms ir komandoms daugiau nei 2000 valandų. Ji yra Coaching Constellations Ltd. partnerė, vedanti sisteminio koučingo mokymus Baltijos šalyse. Piret buvo Estijos supervizijos ir koučingo asociacijos valdybos narė, o šiuo metu yra laikinai einanti ANSE valdybos narės ir viceprezidentės pareigas.
|
|
Triin Vana, paslaugų kūrimo ir valdymo magistrė.
Ji yra Tarptautinio supervizijos ir koučingo instituto (www.isci.ee) trenerė ir mokymo vadovė. Ji papildomai įgijo išsilavinimą profesinės supervizijos, koučingo ir organizacijų vystymo srityje (Institut für Supervision Organization Kommunikation der Rote Faden (2003-2006 m.), sisteminio darbo su organizacijomis, organizacijų ir verslo konsteliacijos, psichikos sveikatos slaugos ir reabilitacijos, verslo vadybos ir paslaugų kokybės srityse. |
|
Rasa Naujanienė, socialinių mokslų daktarė (Laplandijos universitetas, Suomija,) ir socialinio darbo magistrė (VDU). 2004 metais papildomai baigė VDU ir Münsterio akademijos supervizijos studijas. Rasa yra Lietuvos profesinių santykių konsultantų asociacijos (LPSKA) steigėja, buvo tarybos narė, organizavo ir koordinavo supervizorių rengimą 2005-2007 ir 2019-2022 metais, buvo mokymų tarybos narė rengiant supervizorius 2013-2015 metais. Įgyvendinant šias supervizorių rengimo programas Lietuvoje, Rasa buvo supervizijos mokytoja/trenerė ir mokomoji supervizorė. 2005-2007 m., 2015-2017 m. ir 2023 – 2025 m. ANSE tarptautinių intervizijos grupių narė. Ji taip pat studijavo sisteminį koučingą Coaching Constellations Ltd. Savo supervizijos ir mokymų vedimo praktikoje Rasa pravedė daugiau nei1000 valandų įvairios formos supervizijų ir kvalifikacijos tobulinimo seminarų. Nuo 1999 metų Rasa dirba dėstytoja VDU, Socialinio darbo katedroje, 2008 metais jai suteiktas docento pedagoginis vardas.
|
|
Žilvinas Gailius, konsultacinės įmonės „Kitokie projektai“ partneris, konsultantas. VDU edukologijos magistras. VDU ir Münsterio akademijos supervizijos studijas pabaigė 2007 m. 2010 – 2012 metais Žilvinas buvo Lietuvos profesinių santykių konsultantų (supervizorių) asociacijos pirmininkas. 2013 – 2015 Supervizijos studijų mokymų tarybos narys. Tarptautinė mokymų ir konsultavimo patirtis nuo 1997 m. daugiau nei 30 šalių. 2015-2017 Žilvinas – ANSE tarptautinės intervizijos grupės narys, prieš kelis metus su tarptautiniais partneriais įgyvendino supervizorių rengimo studijų projektą Ukrainoje.
Jis taip pat studijavo sisteminį koučingą Coaching Constellations Ltd.
Teikia supervizijas vadovams, darbuotojams, jų grupėms ir komandoms nuo 2007 metų.
|