Diskusija apie Z kartos lyderystę: „Išorinio triukšmo nebėra, bet atsiradęs vidinis triukšmas“ (Ž. Gailius)

VDU Edukologijos katedros bendruomenė, minėdama Socialinių mokslų fakulteto 25-erių metų sukaktį, 2016 m. vasario 25 d. suorganizavo itin daug susidomėjimo sulaukusią diskusiją tėvams, mokytojams ir dėstytojams apie Z kartos lyderystę. Su daugiau kaip 200 žmonių auditorija itin aktualiomis temomis diskutavo VDU partneriai – ugdymo įstaigų „Vaikystės sodas“ ir „Karalienės Mortos mokykla” vadovė dr. Austėja Landsbergienė, VšĮ „Kitokie projektai“ partneris, konsultantas, neformaliojo ugdymo ekspertas Žilvinas Gailius ir VDU Edukologijos katedros atstovai – katedros vedėja prof. dr. Natalija Mažeikienė, prof .dr. Vilma Žydžiūnaitė, prof. dr. Genutė Gedvilienė ir doc. dr. Lina Kaminskienė. Diskusija apie Z kartos lyderystę apėmė klausimus, ar šiai kartai apskritai reikia lyderių, kaip tėvams tapti lyderiais savo vaikams ir koks yra Z kartos lyderystės ir lyties sąryšis.
Susidomėjimas renginiu buvo toks didelis, kad ne visi norintieji galėjo į jį pakliūti. Tai paskatino Edukologijos katedros ir Socialinių mokslų fakulteto atstovus siekti dažniau organizuoti renginius, apjungiančius ne tik studentus ir dėstytojus, bet ir visus suinteresuotus asmenis – mokinius, tėvus, mokytojus ir privataus sektoriaus atstovus. Tuo tikslu renginio pabaigoje buvo anonsuota Tėvų akademijos idėja, kurios pirmasis renginys įvyks jau kovo mėn. (plačiau apie Tėvų akademiją sekti informaciją VDU Socialinių mokslų fakulteto tinklalapyje).

Reportažą apie diskusiją „Z kartos lyderystė: ar mes ją suprantame?“ galite pamatyti jau šį ketvirtadienį LRT Kultūra kanalu 18.30 val., laidoje „Pažvelk į profesiją kitaip“ (laida kartojama penktadieniais 12.30 val. ir sekmadieniais 9.00 val.)

Laidos anonsas https://www.youtube.com/watch?v=IvUSCAinfjs

 

Kviečiame susipažinti su pranešėjų skaidrėmis ir video įrašais

Prof. dr. Vilma Žydžiūnaitė Ar lyderystėje matomos kryptys? Kokios jos?

Dr. Austėja Landsbergienė Ar reikia lyderių Z kartai? https://www.youtube.com/watch?v=O3MbHefnJmY&feature=youtu.be

Žilvinas Gailius Kaip tėvams būti lyderiais savo vaikams?

https://www.youtube.com/watch?v=EQiv6T1NrWw&feature=youtu.be

Prof. dr. Natalija Mažeikienė Lyderystė per lytiškumą

https://www.youtube.com/watch?v=CKG9bXcXp2Y&feature=youtu.be

Tetiana Ponomarenko „Generation Z“ What kind of leadership should we expect in Ukraine?

 

Akimirkos iš renginio

SMF_konferencija_apie_z_karta_01 SMF_konferencija_apie_z_karta_02 SMF_konferencija_apie_z_karta_03 SMF_konferencija_apie_z_karta_04 SMF_konferencija_apie_z_karta_05 SMF_konferencija_apie_z_karta_06 SMF_konferencija_apie_z_karta_07 SMF_konferencija_apie_z_karta_08 SMF_konferencija_apie_z_karta_09 SMF_konferencija_apie_z_karta_10 SMF_konferencija_apie_z_karta_11 SMF_konferencija_apie_z_karta_12SMF_konferencija_apie_z_karta_13 SMF_konferencija_apie_z_karta_14 SMF_konferencija_apie_z_karta_15