XIII Lietuvos sociologų draugijos konferencija

Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto Sociologijos katedra ir Lietuvos sociologų draugija kviečia į XIII Lietuvos sociologų draugijos konferenciją „Visuomenė, regionai, transformacijos: ar turime scenarijus ateičiai?”, kuri vyks nuotoliniu būdu sausio 14 d.

XIII Lietuvos sociologų draugijos metinė konferencija – tai tradicinė kasmetinė mokslinių diskusijų platforma, skirta visuomenės raidos klausimų sociologiniam aptarimui. Šių metų konferencija skiriama Lietuvos sociologų draugijos 30-mečiui ir artėjančiam Lietuvos universiteto 100-mečiui paminėti.

Pastarieji pandemijos metai lėmė visuomenės transformacijas visose jos funkcionavimo srityse. Nauji iššūkiai palietė įvairius visuomenės sluoksnius, teko ieškoti savų kasdienio gyvenimo, ekonominės veiklos, šeimos, laisvalaikio ir bendravimo strategijų. Emocijos, besiformuojančios vertybinės įtampos formos, komunikacija ir saviraiška, kūrybiškumas ir apatija – visa tai brėžia naujas visuomenės gaires. Šalia formuojasi reiškiniai, reikalaujantys naujo požiūrio: de(urbanizacija), namo-centrizmas, nuotolinio darbo ir vartojimo formos, aukštesni visuomenės sveikatos rizikos slenksčiai, šeimos ir darbo derinimas.

Platesniame regioniniame kontekste taip pat įžvelgiamos politinių vertybinių sankirtų formos, kvestionuojančios, kokia socialinė, ekonominė ar politinė raida visuomenei palankiausia.

Kaip sociologinės žinios gali pasitarnauti, aiškinant šiuos pokyčius ir numatant galimus tolimesnės raidos scenarijus? Ar gebame sociologines žinias pritaikyti viešajai politikai ir naujoms visuomenės santykių formoms paaiškinti? Kokias galime įžvelgti rizikas ateityje? Ar esame pasiruošę būti aktyviais piliečiais?

Plenarinį pranešimą „Lietuvos sociologija 1990-1999 m.: pirmasis dešimtmetis atkūrus valstybę“ skaitys pirmasis Lietuvos sociologų draugijos prezidentas profesorius dr. Arvydas Virgilijus Matulionis.

Konferencijos metu vyks trys paralelinės apskritojo stalo diskusijos bei bus skaitoma virš 70 pranešimų paralelinėse sesijose.

Kviečiame susipažinti su konferencijos programa.

Konferencijos dalyvių (klausytojų) registracija vyksta iki sausio 12 d., trečiadienio (imtinai). Prašome užpildyti šią registracijos formą.

Daugiau informacijos apie registraciją ir dalyvio mokestį, galima rasti čia. Jei dalyvio mokestis jau buvo sumokėtas, antrą kartą mokėti nereikia.

Prisijungimo nuorodas užsiregistravusiems dalyviams išsiųsime kitą savaitę.

Kviečiame užsukti ir į virtualią „Naujausių sociologijos knygų mugę“, kurioje pristatomos Lietuvos sociologų 2020-2021 m. išleistos knygos ar jų dalys.

Konferencijos organizatoriai labai apgailestauja kad susidariusios aplinkybės – neapibrėžta situacija, susijusi su COVID-19 pandemija ir viruso omikron atmainos plitimu – šįkart ir vėl neleidžia susitikti gyvai.

Daugiau informacijos apie konferenciją.

Konferencijos Facebook puslapis

Konferencijos el. paštas: lsdkonferencija2021@gmail.com