Gegužės 31d. vyks Eurostato eksperto G. Lanzieri seminaras apie gyventojų prognozes ir demografinę bei migracijos statistiką

2018 m. gegužės 31 d. vyks Lietuvos statistikos departamento ir Vytauto Didžiojo universiteto Demografinių tyrimų centro organizuojamas seminaras „Nuo apibrėžčių iki prognozių – Eurostato veikla demografijos ir migracijos statistikos srityje“ su Eurostato ekspertu dr. G. Lanzieri. Po eksperto pranešimo – atvira diskusija ir apibendrinimas.

Pranešėjas Dr. Giampaolo Lanzieri yra Europos bendrijų statistikos tarnybos (Eurostato) vyresnysis ekspertas, vadovaujantis komandai, atsakingai už demografijos ir migracijos statistiką bei gyventojų skaičiaus prognozes. G. Lanzieri specializacija – ekonomika, statistika ir socialiniai tyrimai. G. Lanzieri dalyvavo įvairiose Jungtinių Tautų Organizacijos darbo grupėse sudarant tarptautines statistikos rekomendacijas dėl gyventojų surašymų, natūralios gyventojų kaitos, gyventojų skaičiaus prognozių, apykaitinės migracijos ir kt.

Seminaras skirtas besidomintiems gyventojų statistika ir prognozėmis, ypač Eurostato demografinių ir migracijos duomenų naudotojams. Seminaro tikslas – aptarti Eurostato veiklą šioje statistikos srityje, supažindinti su iššūkiais, atsirandančiais rengiant gyventojų (demografinę) statistinę informaciją ir prognozes, informuoti apie naujausius pasikeitimus Europos statistikos sistemoje.

Laikas: 10:00-12:30 val.

Vieta: Lietuvos statistikos departamentas (Gedimino pr. 29, Vilnius), 2 a. Didžioji posėdžių salė