X nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Sociologijos katedra ir Lietuvos sociologų draugija kviečia į X nacionalinę jaunųjų sociologų ir antropologų konferenciją „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“, kuri vyks 2024 m. balandžio 19 d., penktadienį, VDU Socialinių mokslų fakultete, Jonavos g. 66, Kaune.
Jau dešimtąjį kartą vyksianti konferencija yra pradedančiųjų tyrėjų susitikimų ir diskusijų platforma, skirta pasidalinti bakalauro, magistrantūros, doktorantūros studijų metu atliktų tyrimų radiniais ar aptarti dar tik planuojamus tyrimus, susipažinti su bendraminčiais.
Nerimo, karo ir kitų krizių lemiamo neapibrėžtumo, nuolatinės skubos, asmens suprekinimo ir „suišteklinimo“ veikiama šiandieninė mūsų tikrovė neatsiejama nuo nuolatinio poreikio individui ieškoti atramos taškų, stiprybių ir perkurti save iš naujo. Konferencijos sekcijose kviesime gilintis, kiek šioje tėkmėje lieka laiko, nuoširdaus dėmesingumo ir atidumo kitiems bei mus supančiai aplinkai? Kaip ir kokie šiandieninės į nuolatinį pozityvumą, rezultatą ir pasiekimus orientuotos visuomenės atributai stebimi švietime, akademinėje aplinkoje? Kokia apskritai šiandien yra mūsų akademinė bendruomenė, kaip joje jaučiasi ir kokiomis aktualijomis gyvena jos nariai?
Konferencijos plenarinį pranešimą, tema „Ontology of Ambiguity, the Information Regime, and the Achievement Subject“ skaitys Vytauto Kavolio tarpdisciplininių tyrimų instituto Vytauto Didžiojo universitete tyrėjas profesorius dr. Şevket Benhür Oral.
Filosofinė dviprasmiško būvimo samprata apima negatyvumo ir pozityvumo koegzistenciją. Patvirtinimas ir neigimas reiškia abipusį ryšį. Jiedu persismelkę tarpusavyje. Byung-Chul Han, Pietų Korėjoje gimęs vokiečių filosofas ir kultūros kritikas, informacinį režimą įvardija kaip būseną, kuriai būdingas pozityvumo perteklius, pasižymintis hiperstimuliacija, pertekliniais pasiekimais, perprodukcija ir perdėtu bendravimu, kurie suardo minėtą dviprasmišką buvimą. Pranešime bus nagrinėjami šios erozijos padariniai ir pateikiami pavyzdžiai, pabrėžiantys jos reikšmę šiandien.
Po plenarinio pranešimo, penkiose konferencijos sekcijose savo atliktų tyrimų rezultatus pristatys net dvidešimt penki skirtingas socialinių ir humanitarinių mokslų sritis – sociologiją, socialinę antropologiją, viešąjį administravimą, politologiją, komunikaciją, edukologiją, etnologiją ir kitas atstovaujantys tyrėjai iš VDU ir kitų Lietuvos bei užsienio šalių universitetų ir tyrimų centrų.
Konferenciją užbaigs apskritojo stalo diskusija „LGBTIQ+ universitete: kaip galime kartu kurti įtraukią akademinę aplinką?“. Pirmoje diskusijos dalyje bus pristatomi tarptautinio projekto „Įtraukūs universitetai, vedantys į įtraukią visuomenę“ (INCLUSIES) tyrimo rezultatai apie LGBTIQ+ asmenų patiriamus iššūkius bei įtraukių praktikų poreikį Lietuvos akademinėje aplinkoje. Taip pat šioje dalyje bus pristatoma INCLUSIES aktyvios diskriminacijos incidentų stebėsenos universitetuose mokymų programa. Antroji dalis skirta diskusijai apie įtraukios ir saugios studijų, darbo ir tyrimų aplinkos kūrimą, kurioje dalyvaus universitetų bendruomenės gerovės ir lygių galimybių koordinatorės bei studentų/čių atstovės.
Diskusijoje dalyvaus:
- Gintarė Pocė (VDU, INCLUSIES projekto tyrėja),
- Laura Lapinskė (VDU Lygių galimybių koordinatorė),
- Kristina Juodišiūtė (KTU Organizacijos vystymo projektų vadovė),
- Ieva Vengrovskaja (Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentė),
- Rasa Katinaitė (VDU Psichologijos katedros doktorantė, Lietuvos Psichologų Sąjungos LGBTQAI+ psichologijos grupės narė).
Diskusiją moderuos profesorė dr. Milda Ališauskienė (VDU, INCLUSIES projekto vadovė Lietuvoje).
Konferencijos kalbos – lietuvių ir anglų.
Konferencijos puslapis socialiniame tinkle „Facebook“
Konferencijos pranešimų santraukos
Jei konferencijoje planuojate dalyvauti, kaip klausytojas/-a, maloniai prašome užsiregistruoti: https://forms.gle/bm7Cyvs8BF4fNvNi8
Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.