X nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“

Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedra ir Lietuvos sociologų draugija kviečia į X nacionalinę jaunųjų sociologų ir antropologų konferenciją „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“, kuri vyks 2024 m. balandžio 19 d., penktadienį, VDU Socialinių mokslų fakultete, Jonavos g. 66, Kaune.

Jau dešimtąjį kartą vyksianti konferencija yra pradedančiųjų tyrėjų susitikimų ir diskusijų platforma, skirta pasidalinti bakalauro, magistrantūros, doktorantūros studijų metu atliktų tyrimų radiniais ar aptarti dar tik planuojamus tyrimus, susipažinti su bendraminčiais.

Nerimo, karo ir kitų krizių lemiamo neapibrėžtumo, nuolatinės skubos, asmens suprekinimo ir „suišteklinimo“ veikiama šiandieninė mūsų tikrovė neatsiejama nuo nuolatinio poreikio individui ieškoti atramos taškų, stiprybių ir perkurti save iš naujo. Kiek šioje tėkmėje lieka laiko, nuoširdaus dėmesingumo ir atidumo kitiems bei mus supančiai aplinkai? Kaip ir kokie šiandieninės į nuolatinį pozityvumą, rezultatą ir pasiekimus orientuotos visuomenės atributai stebimi švietime, akademinėje aplinkoje? Kokia apskritai šiandien yra mūsų akademinė bendruomenė, kaip joje jaučiasi ir kokiomis aktualijomis gyvena jos nariai?

Tarpdisciplininėje konferencijoje maloniai laukiame sociologijos, antropologijos ir giminingų disciplinų, tokių kaip politikos mokslai, ekonomika, komunikacija, kūrybinės industrijos, psichologija, socialinis darbas, istorija, etnologija ir kitų, kuriose taikomi socialinių tyrimų metodai, studentų ir jaunųjų mokslininkų.

Kviečiame teikti teorinio ir empirinio pobūdžio pranešimus. Konferencijos kalbos – lietuvių ir anglų. Konferencijos dalyvio mokesčio nėra.

Pranešimų santraukas prašome siųsti el. p. adresu: sk@vdu.lt iki 2024 m. balandžio 8 d.

Reikalavimai santraukai:

  • iki 250 žodžių, kurie apimtų pranešimo pavadinimą, pagrindinę pranešimo idėją ir argumentus;
  • nurodykite pranešėjo/-ų pavardę/-es, vardą/-us, instituciją, pareigas arba studijų pakopą (jei studijuojate), kontaktinę informaciją (el. pašto adresą).

Konferencijos informacija Facebook.
Konferencijos el. paštas: sk@vdu.lt

––––––––––––––––––––––––

Bakalauro studijų pakopos studentus VDU Sociologų klubas kviečia dalyvauti konferencijos rėmuose rengiamame fotografijų konkurse konferencijos tema. 

Norintys dalyvauti konkurse bakalauro studijų pakopos studentai kviečiami pateikti 1-2 konkurso temą atliepiančias nuotraukas ir bendrą jų aprašymą (~ iki 250 žodžių).

Nuotraukas ir jų aprašymą prašome siųsti el. p. adresu: sk@vdu.lt iki 2024 m. balandžio 8 d.

Darbų vertinimo kriterijai:

  • idėjos aiškumas ir jos atskleidimo gylis,
  • sociologinė refleksija,
  • idėjos aprašymo kokybė.

Konkurso dalyvių nuotraukos bus eksponuojamos VDU Sociologijos katedros socialinių tinklų paskyrose.

Konkurso nugalėtojams skiriami 50, 30 ir 20 Eur knygyno dovanų kuponai.

Konkurso nugalėtojų apdovanojimai vyks IX nacionalinės jaunųjų sociologų ir antropologų konferencijos „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“ metu, 2024 m. balandžio 19 d. VDU Socialinių mokslų fakultete, Jonavos g. 66, Kaune.

Konkursas yra VDU Sociologų klubo vykdomo projekto „Sockava‘24” dalis. Projektui finansavimą skyrė Vytauto Didžiojo universitetas.