Vyko Rektorato posėdis

Rektorato posėdis SMF

Balandžio 5 d., trečiadienį, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Rektorato posėdis vyko kartu su Vadovų pusryčiais.

Vadovų pusryčiai kiekvieną kartą organizuojami vis kitoje universiteto vietoje. Šį kartą jie vyko VDU Socialinių mokslų ir Teisės fakultetuose, kurių dekanai – doc. dr. Aurelija Stelmokienė ir prof. dr. Dainius Žalimas – susirinkusiems kolegoms tarė „Šeimininko žodį“.

„Socialinių mokslų fakultetas – visų pirma bendruomenė, kuri susideda tarsi mozaika iš įvairių detalių, tačiau ją vienija tai, kad tai aktyvi bendruomenė ne tik akademiniame, bet ir visuomeniniame gyvenime, o SMF žmonės pasižymi tarnyste visuomenei teikdami konsultacijas bei būdami aktyvūs mokslo komunikacijoje“, – teigė doc. dr. A. Stelmokienė. SMF dekanė taip pat pasidžiaugė, kad visos Socialinių mokslų fakulteto studijų programos turi aukščiausius įvertinimus ir labai aktyvius studentus.

Rektorato posėdis SMF

doc. dr. A. Stelmokienė

Teisės fakulteto dekanas prof. dr. D. Žalimas teigė, kad, VDU Teisės fakultetą lyginant su kitais, jis išsiskiria visų pirma jaukumu ir modernumu. „VDU Teisės fakultetas – tikroji lietuviška Teisės mokykla. Neturime sovietinės patirties šešėlio, kuris gožtų. Nors esame nedidelis fakultetas (turime apie 400 studentų ir 30 dirbančių profesionalų) visada yra iš užsienio atvystančių dėstytojų ir, nors su mažesnėmis apimtimis, dažnai pasiekiame daugiau“, – pasakojo TF dekanas ir akcentavo, kad teisė – argumentavimo menas, todėl labai svarbu, kad studentai mokėtų pasakyti ir parašyti daugiau nei tris sakinius, mintis dėstyti aiškiai ir raiškiai.

Rektorato posėdis SMF

prof. dr. D. Žalimas

Susitikimo metu taip pat buvo pristatyta Psichologijos klinika ir relaksacijos praktikumas bei Teisės klinika.

Psichologijos kliniką ir jos veiklą pristatė doc. dr. Rytis Pakrosnis. Jo teigimu, klinikos tikslas – puoselėti psichologinę VDU bendruomenės gerovę, o tai daryti yra labai svarbu, nes besikreipiančiųjų kasmet daugėja. „Praėjusiais metais vien gyvų konsultacijų buvo atlikta per 800, didėja ir besikreipiančių nuotoliu. Klinikoje dirba šeši psichologai ir keturi psichologijos studentai-savanoriai, todėl visų besikreipiančių poreikius atliepti greitai – ganėtinai sunku. Vien 30–50 proc. studentų susiduria su situacijomis, kada vertėtų pasikalbėti su psichologu“, – teigė R. Pakrosnis. Jis taip pat patarė, kaip padėti studentams, jeigu mato ar įtaria, kad jis/ji turi psichologinių problemų.

Susirinkusiems taip pat buvo pristatyta psichologijos laboratorijos nauja relaksacijos įranga, kuria ugdomas įprotis išmokti atsipalaiduoti ir susitvarkyti su stresu. Įrangą išbandyti gali tiek VDU studentai, tiek VDU darbuotojai.

Teisės kliniką ir jos naudas VDU bendruomenei pristatė doc. dr. Albertas Milinis. „Nuo 2002 m. Teisės klinika yra oficialus VDU Teisės fakulteto padalinys. Įvykdome apie šimtą teisinių konsultacijų per metus, kurių kasmet taip pat daugėja. Teisės klinika, galima sakyti, priartina teisę prie žmogaus. Į kliniką dirbti atrenkame motyvuotus studentus nuo 3 kurso. Šiuo metu dirba septyniolika studentų. Studentai praktikuojasi, mokosi rašyti teisinius dokumentus, kuriuos „patikrina“ profesionalūs teisininkai“, – pasakojo A. Milinis, kuris taip pat pasidžiaugė VDU Teisės fakulteto ir universiteto parama Ukrainai, t.y. teikiamomis nemokamomis konsultacijomis ukrainiečiams.

Rektorato posėdis SMF

doc. dr. Albertas Milinis

Rektorato posėdžio metu buvo svarstoma dėl VDU organizacijos statuso suteikimo asociacijai „Akademinis politologų klubas“. „Akademinį politologų klubą“ ir jo veiklą pristatė trečius metus klubui pirmininkaujantis Povilas Mikalauskas, kurio teigimu, Vytauto Didžiojo universiteto organizacijos vardo suteikimas padėtų toliau sėkmingai ugdyti pilietinės visuomenės vertybes bei puoselėti politinį švietimą Lietuvoje, užtikrintų sėkmingą darbų tęstinumą ir teisiškai įformintų ryšį tarp klubo bei Universiteto, egzistavusį nuo pat klubo įkūrimo pradžios.

Rektorato posėdis SMF

Rektorato nariai pritarė, kad „Akademiniam politologų klubui“ būtų suteiktas VDU Organizacijos statusas.