Viso gero ir sėkmės

Yra laikas pradėti ir laikas baigti. Ateiti į VDU SMF buvo šioks toks iššūkis. Bet, žvelgiant atgal, visi metai SMF buvo geri. Šį bei tą kartu padarėme.

Kai ne viename Lietuvos universitete studentų skaičius mažėjo, mes jų pakvietėme į savo programas net daugiau nei ankstesniais metais. Studijose esame vienas stipriausių fakultetų visame VDU. Jame turime populiariausią studijų programą visame universitete – psichologiją. Geriausių Lietuvos magistrantūros programų dešimtuke turime penkias SMF programas. Taip pat tris tarp dešimties geriausių bakalauro programų pagal Studijų kokybės vertinimo centro įvertinimus.

Mokslo projektuose esame lyderiai VDU. Ir Lietuvoje, vargu, ar surastume socialinių mokslų fakultetą, kuris moksle mums prilygtų. Esame laimėję ne vieną tarptautinį tyrimų projektą, o laimėti nacionaliniai projektai yra įprasta praktika. Sociologijos kryptis palyginamajame tarptautiniame vertinime pripažinta viena geriausių socialiniuose moksluose visoje Lietuvoje. Čia esame tikrai geri.

SMF yra bendruomenė. Prieš kelerius metus inicijavome akciją universitete #ašesuVDU.  Per šiuos metus tęsėme SMF tradicijas, o kai kurias naujas sukūrėme. Šiais individualizmo laikais būti bendruomene ir pasakyti #ašesuSMF yra labai nemažai. Jei dabar nebegyventume virtualioje realybėje, turėčiau prieiti prie kiekvieno iš Jūsų, paduoti ranką ir pasakyti AČIŪ kiekvienam. Už tai, ką darėme ir kas pavyko. Ir už tai, kas nebūtinai pavyko. Dabar tai darau virtualiai. AČIŪ dar kartą kiekvienam ir visiems. Virtualybė turi vieną pliusą, tas AČIŪ tariant nestringa gerklėje….

Ir pabaigai. Akademinė bendruomenė yra savarankiškų ir laisvų žmonių bendrija. Ji neturi gyventi pagal įsakymus ar muštrą. Joje yra itin svarbu girdėti ir išgirsti, pakviesti ir įtraukti, paskatinti ir parodyti pavyzdį/ idėją. Visa tai bandžiau daryti SMF.

Sau kartas nuo karto užduodu klausimą: ar šiais laikais verta, jei norite, ar apsimoka būti sąžiningu? Sąžiningumas yra daugiasluoksnis. Jis buvo ir yra vienas svarbiausių mano motto. Bet būna dienų, kai į tą klausimą atsakyčiau neigiamai. Kad nebeapsimoka. Vėliau viltis sugrįžta. Gal su abejonėmis. Bet vis dar manau, kad verta būti sąžiningais vien dėl mūsų pačių.

O dabar užveriu SMF duris. Sakau visiems: viso gero ir sėkmės!