Viešas seminaras: „Mobilities, Tourism and Social Change: an Illustration from the Swiss Alps“

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 14 val. VDU Socialinės antropologijos centras kviečia į dr. Andrea  Boscoboinik (Fribūro universitetas, Šveicarija) seminarą: „Mobilities, Tourism and Social Change: An Illustration from the Swiss Alps“.

Remiantis Šveicarijos Alpių pavyzdžiu, seminare bus aptariami motyvai, kurie per pastaruosius tris dešimtmečius vis daugiau miesto gyventojų paskatina apsigyventi kalnų regionuose. Šios naujos migracijos formos siejamos ne tik su ekonominėmis priežastimis. Jos taip pat remiasi įsivaizduojama kalnų, kaip populiarių „sukultūrintų“ ir pritaikytų gyventi gamtos vietų, įvaizdžiais. Persikeldami į šias buvusias natūralias vietas, miesto gyventojai atneša į jas „miestietišką gyvenimo būdą“ ir „miesto etosą“. Remiantis tyrimo dalyvių patirtimis, bus atskleidžiama, kaip keičiasi naujakurių vertybės ir pomėgiai persikėlus į kalnuotas vietoves. Taip pat bus pristatomi veiksniai, lemiantys naujas mobilaus gyvenimo formas bei daugialokalumą.

Renginyje galima dalyvauti gyvai adresu: VDU Socialinių mokslų fakultetas, Jonavos g. 66, 112 auditorija.

Taip pat jungtis nuotoliniu būdu, naudojant šią nuorodą (spausti čia)