VDU vyks konferencija apie dvasingumą kasdienybėje

Konferencija apie dvasingumą

Lietuvos humanistinės psichologijos asociacija kartu su Vytauto Didžiojo universitetu organizuoja tradicinę tarpdisciplininę konferenciją. Šių metų konferencijos tema: „Dvasingumo poreikiai kasdienybėje: požiūriai, praktikos, patirtys“. Konferencija vyks gegužės 13 d. nuo 10 val. iki 18 val. VDU Didžioje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas).

Šios konferencijos partneriai yra VDU Teologijos fakultetas, Socialinių mokslų fakulteto Psichologijos katedra bei Socialinio darbo katedra.

Dalyvavimas nemokamas. Mokestis renkamas bus tik už METAS sistemos pažymėjimą.

Būtina registracija:

„Dvasingumo poreikiai kasdienybėje: požiūriai, praktikos, patirtys“

Konferencijos programa

9.00 – 10.00 Dalyvių registracija.
10.00 – 10.10 Konferencijos atidarymas. Ričardas Diržys, Lietuvos humanistinės asociacijos prezidentas.
10.10 – 10.30 Klasikinė muzika. VDU Muzikos akademija atlikėjai.
10.30 – 11.00 „Asmeninio dvasingumo svarba kasdienybėje“. Ričardas Diržys, psichologas, Lietuvos humanistinės asociacijos prezidentas.
11.00 – 11.30 “Simboliniai vaizdiniai dvasiniuose ieškojimuose”. Algirdas Petronis, psichologas psichoanalitikas (C.G. Jung kryptis).
11.30 – 12.00 “Žmogaus esmė – dvasingumas”. dr. Justė Milušauskienė, VDU Katalikų teologijos fakulteto dėstytoja, televizijos prodiuserė.
12:00 – 13:30 Pietų patrauka
13.30 – 14.00 “Gyvenimas pagal dharmą: Mahajanos budizmo perspektyva”. Gediminas Giedraitis, Eötvöso Lorándo universiteto (Vengrija) doktorantas, kiniško budizmo tyrinėtojas.
14.00 – 14.30 „Spiritual Emergency: what actually happens‘‘ („Dvasinė krizė: kas iš tikro nutinka“). Robert McIntosh, Didžiojoje Britanijoje privačiai dirbantis integratyvusis, transpersonalinės įkūnytos santykių krypties, psichoterapeutas, Oksfordo terapijos centro supervizorius, Britų konsultantų ir psichoterapeutų asociacijos tikrasis akredituotas narys.
14.30 – 15.00 “Akedija fenomenas krikščioniškame gyvenime”. Ses. Dominyka – Violeta Slepikaitė DP, VDU Katalikų teologijos fakulteto doktorantė, dvasinė asistentė Utenos socialinės globos namuose, dvasinė palydėtoja, rekolekcijų vedėja.
15:00 – 15:30 Kavos pertrauka
15.30 – 16.00 “Kaip puoselėti savo ir klientų dvasingumą remiantis Satir modeliu?”. dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė, VDU Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros docentė; Satir koučerė ir mentorė, geštalto psichoterapijos praktikė.
16.00 – 16.30 „Žmonių su negalia dvasingumo poreikiai ir patirtys Arkos bendruomenėje”. dr. Gedas Malinauskas, sisteminės šeimos psichoterapeutas, VDU Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros lektorius, Kauno „Arkos“ bendruomenės įkūrėjas ir narys.
16.00 – 16.30 „Maldos patyrimas kritinėse situacijose”. Dmitrijus Škulis, klinikinis psichologas.
17:00 – 17:30 Diskusija, konferencijos apibendrinimas
Konferenciją moderuoja:
Jūratė Griciūtė, psichologė, psichoterapeutė, supervizorė, LHPA valdybos narė ir
Žilvinas Kunigėlis, psichoterapeutas, LHPA valdybos narys

Detali informacija apie konferenciją Lietuvos humanistinės psichologijos asociacijos internetiniame puslapyje: