VDU vienas mokslingiausių ir labiausiai tarptautiškas Lietuvos universitetas

Šių dienų tikrovėje, kai dėl keistų politikos skersvėjų (čia švelniai tariant) kyla prieš kelis metus sunkiai įsivaizduotas beveik hamletiškas klausimas „būti ar nebūti Vytauto Didžiojo universitetui?“, turime ir labai gerų naujienų. O į tą „būti ar nebūti“ irgi turime daugiau nei aiškų atsakymą – „BŪTI“.

Bet dabar apie geras ir labai geras naujienas. 2017 metų žurnalo „Reitingai“ vertinimuose VDU yra tarp geriausių Lietuvos universitetų. Tarp universitetų vertinimo kriterijų, kurių iš viso yra net 7 grupės, ko gero, du yra svarbiausi- tai moksliškumas ir personalo pasiekimai, bei konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje.  Kiti kriterijai, be abejo, reikšmingi, bet šiuolaikinėje Europos ir pasaulio mokslo ir studijų erdvėje, jie nėra tokie kritiniai kaip moksliškumas ir tarptautiškumas.

Nors mes patys ir žinome, bet VDU jau keli metai iš eilės yra itin atviras ir tuo pačiu tarptautiškiausias Lietuvos universitetas. Žurnalo „Reitingai“ vertinimai visa tai patvirtina. Pagal moksliškumo ir personalo pasiekimus VDU lenkia tik Vilniaus universitetas. Tik žmonės ir jų kompetencija sukuria mokslinius universiteto ir asmeninius pasiekimus. Vėl 2017 metų vertinimai tik patvirtina, kad VDU turi vieną stipriausių mokslo bendruomenių Lietuvoje, kuri yra konkurencinga ir už šalies ribų.

Tad sau ir kitiems galime drąsiai sakyti VDU yra vienas geriausių Lietuvos universitetų.

Prof. Algis Krupavičius