VDU Tėvų akademijoje – apie smurtą prieš moteris šeimoje

2022 m. vasario 24 d. (ketvirtadienį) 18:00 val., kviečiame į VDU Tėvų akademijos nuotolinę paskaitą „Intymių partnerių smurtas prieš moteris: kas vyksta, kaip (ne)sprendžiama ir ką daryti susidūrus?“, kurią ves VDU Sociologijos katedros doktorantė Morta Vidūnaitė.

Smurto prieš moteris šeimoje problema mūsų visuomenėje iki šiol yra apipinta mitais ir gandais. Net tie, kurie viešai pasisako prieš tokį smurtą, asmeniškai gali vis dar, jei netiesiogiai, tai subtiliai laikyti tai moters problema ar tiesiog privačiu šeimos reikalu.

Nemaža dalis lietuvių išvis nepripažįsta, kad egzistuoja specifinis smurtas lyties pagrindu, t.y., dažniausiai – vyrų smurtas, nukreiptas prieš moteris, kurios yra jų intymios partnerės. Nors yra sukurtas teisinis ir praktinis mechanizmas, patikrintas ne vienoje valstybėje, kaip padėti smurto šeimoje aukoms ir kaip kovoti su šios rūšies smurtu apskritai, Lietuvoje jis įdiegtas tik iš dalies, o jo įgyvendinimui trukdo ir moteris menkinančios nuostatos, tebevyraujančios mūsų visuomenėje.

Kaip vyksta smurtas prieš moteris šeimoje? Kas yra smurto ratas toksiškuose santykiuose? Kodėl vyrai smurtauja prieš moteris, kurias teigia mylintys? Kokie vyrai tampa smurtautojais? Kokios moterys tampa jų aukomis? Ar gali smurtaujantys vyrai pasikeisti? Kaip smurto problema prieš moteris (ne)sprendžiama Lietuvoje? Ką daryti, jei asmeniškai susidūrėte su fiziniu, emociniu, ekonominiu ar seksualiniu smurtu? Kaip atpažinti, jei su smurtu šeimoje susiduria jums artimas žmogus ir kaip padėti? Į šiuos ir kitus klausimus bus siekiama atsakyti paskaitos metu.

Būtina išankstinė REGISTRACIJA: http://smf.vdu.lt/registracija

Paskaita vyks nuotoliniu būdu. Likus dienai iki renginio, užsiregistravusiems bus išsiųsta prisijungimo informacija. Renginys nemokamas.

Kviečiame dalyvauti!

******************

VDU Tėvų akademija – tai dalis Socialinių mokslų fakulteto misijos. Kartą per mėnesį VDU Socialinių mokslų fakulteto dėstytojai – psichologai, sociologai, socialinio darbo atstovai dovanoja nemokamus užsiėmimus tėvams, taip siekdami prisidėti prie visuomenės tobulėjimo. Kviečiame mokytis apie save, šeimą, savo vaikus, jų auklėjimą ir kitomis aktualiomis temomis.