VDU svečiuosis Vytenis Povilas Andriukaitis

V. AndriukaitisKovo 18 dieną, penktadienį, Vytauto Didžiojo universitete lankysis Vytenis Povilas Andriukaitis, Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. Viešnagės metu politikas susitiks su rektoriumi ir dalyvaus atviroje diskusijoje su akademine bendruomene.

Eurokomisarą lydės kabineto narė Inga Preikšienė, patarėja komunikacijai Vilija Sysaitė ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė Natalija Kazlauskienė.

Vizitą universitete Vytenis Andriukaitis pradės susitikimu su rektoriumi, kuris svečiui pristatys VDU ir jo vykdomas veiklas.

Po susitikimo, 12 valandą, politikas dalyvaus atviroje diskusijoje su akademine bendruomene „Lietuva Europos Sąjungoje: kaip nebūti tik paramos gavėju?“. Diskusiją, kuri vyks S. ir S. Lozoraičių muziejuje (K. Donelaičio g. 58), ves VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas prof. Algis Krupavičius. Renginyje dalyvauti kviečiami visi norintys.

Apsilankymo pabaigoje, V. Andriukaitis prisijungs prie dalykinių pietų su VDU vadovybe, kurių metu numatoma diskutuoti apie Europos Komisijos ir tyrimų galimybes, aukštąjį mokslą Lietuvoje ir kitas temas.

Vytenis Povilas Andriukaitis yra gydytojas, istorikas, Lietuvos politikos ir visuomenės veikėjas, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataras, Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą.

Aktyviai dalyvavo antisovietinėje veikloje, prisidėjo prie Sąjūdžio veiklos Atgimimo metais. Ilgus metus dirbo chirurgu, 1992-2004 m. Seimo narys.

Už savo veiklą yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu ir kitais apdovanojimais. 2005 m. jam suteiktas Lietuvos Respublikos nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.