VDU Socialinės antropologijos magistro studijoms – aukščiausia akreditacija

Studijos

2023 m. sausio mėn. Studijų kokybės vertinimo centro sudaryta tarptautinė ekspertų grupė atliko Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakulteto vykdomos Socialinės antropologijos magistro programos išorinį vertinimą. Šiai studijų programai suteikta aukščiausia 7-erių metų studijų krypties akreditacija.

Tarptautinės ekspertų grupės vertinimu Socialinės antropologijos magistro programos tikslas parengti kompetentingus analitikus tarptautinio mobilumo, kultūrinės įtraukties ir atskirties praktikos bei valstybės transformacijos srityse beveik idealiai atitinka nacionalinės darbo rinkos poreikius. Pažymėta, kad išskirtinai didelis šią programą baigusių studentų skaičius nori tęsti mokslinę veiklą ir siekti daktaro laipsnio.

Labai palankiai ekspertai įvertino Socialinės antropologijos magistro programoje dėstančių dėstytojų įsitraukimą į nacionalinius ir tarptautinius mokslinius projektus, nes tai prisideda prie studijų programos turinio kokybės. Tai taip pat suteikia galimybę studentams dalyvauti naujausiame tarptautiniame moksliniame diskurse ir sutelkti dėmesį į didelius, vietinės reikšmės iššūkius, tokius kaip: migracija, tautiškumas, tapatybė, įtraukios visuomenės ir valstybės bei visuomenės santykiai. Šią sritį dar labiau sustiprina glaudus tarptautinis bendradarbiavimas su užsienio universitetais.

VDU Socialinės antropologijos magistro programos stiprybėmis buvo įvardinti artimas ryšys tarp mokslinių tyrimų ir studentų studijų, patyrę ir aktyvūs dėstytojai bei geri rezultatai mokymo, mokymosi ir jo poveikio absolventų įsidarbinimui srityse. Taip pat nuolatos dėstantys tarptautiniai kviestiniai dėstytojai. Puoselėjama ilgametė tradicija bendrauti su absolventais ir socialiniais partneriais, aukštas įsidarbinusių studijų programos absolventų skaičius.