VDU SMF tapo atstovu Tarptautinėje socialinio tyrimo programoje (ISSP)

wrldissp2006_logo_hires(1)Socialinių mokslų fakultetą pasiekė svarbi žinia – fakultetas tapo  atstovu Tarptautinėje socialinio tyrimo programoje (ISSP).

Tarptautinė socialinio tyrimo programa pradėta vykdyti 1985 m. Šiuo metu ši programa vienija mokslininkus, atliekančius tarptautinius palyginamuosius tyrimus 47-iose pasaulio šalyse. ISSP rėmuose kasmetinių modulių pagrindu atliekami su tam tikra socialine problematika susiję tyrimai, pvz., tyrinėjama socialinė nelygybė, sveikata, kintantys lyčių vaidmenys, požiūriai į aplinką, nacionalinės tapatybės bruožai.

Tarptautinės socialinio tyrimo programos išskirtinumas, lyginant su kitais panašaus pobūdžio tarptautiniais socialiniais tyrimais, yra:
a) platus temų spektras (nuo socialinės nelygybės iki rekreacijos bei poilsio),
b) tarptautinis palyginamumas viso pasaulio mastu (nes programoje dalyvauja beveik 50 valstybių),
c) optimalus kartotinumas laike, nes apklausos vykdomos kasmet ir kas 7- 10 metų jų temos kartojamos.
Kartotiniai klausimų moduliai atvėrė laiko dimensiją ISSP tyrimų duomenų analizėje. Tyrėjai dabar gali palyginti ne tik šalis ir patikrinti, ar tokie patys modeliai tinka skirtingose kultūrose, bet ir ieškoti tarptautinių tendencijų bei žiūrėti ar paraleliniai socialinės kaitos procesai apima daugelį šalių.

Daugiau informacijos…