VDU SMF dekano sveikinimas pirmakursiams

Šiemet į VDU Socialinių mokslų fakulteto bendruomenę įsijungė daugiau nei pusantro šimto naujų narių – bakalauro ir magistrantūros studijų studentų. Rugsėjo 1 d., pradedant naujuosius mokslo metus, sveikindamas pirmakursius ir visus susirinkusiuosius, fakulteto dekanas prof. dr. Algis Krupavičius priminė, kad Socialinių mokslų fakultetas šiemet mini savo įkūrimo 25-metį, pabrėždamas, kad šiandien fakultetas atspindi esmines universiteto vertybes ir yra ATVIRAS, BENDRUOMENIŠKAS, DINAMIŠKAS, KŪRYBIŠKAS.

Dekanas pabrėžė, kad didžioji šio fakulteto stiprybė yra žmonės ir visa akademinė bendruomenė – itin profesionalūs dėstytojai, talentingi mokslininkai ir žingeidūs studentai. Tai atsispindi ir VDU SMF moto, kuris skelbia – ATRASKIME IR VEIKIME DRAUGE!

dsc_5662

„Niekada išsilavinimas nebuvo svarbesnis nei yra šiandien. Taip pat universitetinis išsilavinimas nebėra prabanga ar mažumos privilegija. Universitetinis išsilavinimas šiandien yra būtina sąlyga daugumai darbo vietų užimti naujoje žinių ekonomikoje. Prognozuojama, kad per artimiausią dešimtmetį darbo vietų skaičius, reikalaujantis aukštojo išsilavinimo, augs gerokai sparčiau nei jo nereikalaujantis“, – sakė dekanas.

Dekanas pabrėžė, kad siekiantiems sėkmės studentams būtina prisiimti atsakomybę, kad įgytų įmanomai geriausią išsilavinimą. „Dėl sėkmės Jums reikės gerokai padirbėti. Jūs nebūtinai mėgsite visus dalykus, kuriuos studijuosite, o dalykų užduotys gali iš pirmo žvilgsnio atrodyti nepakankamai reikalingos Jūsų profesijai ir būsimoms veikloms. Nebūtinai Jums viskas pasiseks iš pirmo karto. Čia Jums reikės kantrybės. Tačiau tai yra normalu. Kai kurios itin sėkmingos asmenybės žinomos visame pasaulyje savo sėkmę pasiekė po daugelio nesėkmių. Antai, Joanne Rowling pirmoji knyga apie Harį Poterį buvo net 12 kartų atmesta ir tik po to išleista. Michael Jordan, krepšinio legenda, buvo išmestas iš mokyklinės krepšinio komandos. Tačiau abu jie buvo atkaklūs ir kantrūs, ir juos galiausiai lydėjo sėkmė.

Tad jei vieną ar kitą kartą gausite blogesnį pažymį, tuomet nemanykite, kad esate kvailesni, bet paprasčiausiai Jums reikėjo skirti daugiau laiko to dalyko studijoms. Taip pat nebijokite klausti, jei ko nors nežinote ar abejojate. Nebijokite paprašyti pagalbos ir padėkite tiems, kas jos prašo. Pagalbos prašymas nėra silpnumo ženklas. Priešingai tai drąsos, kad tu ko nors nežinai, bet nori sužinoti ir išmokti ženklas.

Kiekvienas iš Jūsų esate labai geras vienoje ar kitoje srityje. Tik tas sritis Jums reikės surasti, jei dar neradote. Kiekvienas iš Jūsų galite ką nors duoti kitiems, tik turite taip ir daryti. Kiekvienas iš Jūsų turi plėtoti savo gebėjimus, talentus ir intelektą, o universitetinės studijos turi padėti Jums tai daryti. Jūsų išsilavinimas yra Jūsų ateitis, padarykite viską, kad po ketverių metų Jūs galėtumėte išdidžiai pasakyti aš sėkmingai baigiau Vytauto Didžiojo universitetą ir savo rankose turiu savo ateitį“, – sakė dekanas.

dsc_5710