VDU profesorius Artūras Tereškinas: „Lietuvoje vyrai žiūri į moterį iš aukšto, ją sudaiktina“

Lietuvoje vienas po kito vilnija seksualinio priekabiavimo skandalai. Seksualiniu priekabiavimu apkaltinti du Vilniaus dailės akademijos dėstytojai. Kaltinimų sulaukė ir garsus režisierius Jonas Vaitkus, kuris teigia, kad taip su juo bando susidoroti Rusijos propaganda. REKLAMA Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ žurnalistė Daiva Žeimytė kalbėjosi su Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros profesoriumi Artūru Tereškinu. – Jūs savo darbuose skiriate nemažai dėmesio lyčių ir seksualumo normoms ir tam, kaip jos įgyvendinamos kasdieniame gyvenime.

Kaip galite paaiškinti tai, kas vyksta šiuo metu dėl lyg viruso plintančių seksualinio priekabiavimo viešinimo atvejų? – Manau, kad čia nauja feminizmo ir moterų judėjimo banga, kuri pakeis lyčių santykius, seksualumo, elgesio normas, ypač darbo, universitetinėje aplinkoje – oficialiose aplinkose. Dėl bangos, kuri prasidėjo Amerikoje ir nuvilnijo per visą pasaulį, Lietuvoje tikrai yra didžiulis pokytis požiūryje į moterį. Išaiškėjo, kad vyrai žiūri į moterį labai iš aukšto, ją niekina, sudaiktina, mano, kad su ja gali elgtis, kaip nori. Visi tie dalykai turės pasikeisti.

Skaitykite daugiau…