VDU Organizacinės psichologijos absolventės sėkmės istorija

Absolventės sėkmės istorija

Kaip pasirinkote VDU Organizacinės psichologijos studijas?

Bakalauro studijų metu išsigryninau, kad noriu dirbti su suaugusiais. Darbo aplinka verslo organizacijose buvo ta vieta, kur save įsivaizdavau, norėjau dirbti komandoje, kurti organizacijai ir darbuotojams pridėtinę vertę taikant psichologijos žinias ir įrankius. Visada tikėjau asmens ir darbo suderinamumo svarba, jau bakalauro studijose buvo įdomu nagrinėti šią temą ir matyti kaip didesnis suderinamumas tarp darbo, organizacijos, vadovo ir asmens lemia aukštesnį įsipareigojimą, pasitenkinimą ir neabejotinai – geresnius darbo rezultatus. Tuo pačiu verslas man visada atrodė tokia struktūruota, pamatuojama, tačiau tuo pačiu dinamiška aplinka. Ir tai turbūt rezonuoja su mano asmenybe.

Kas buvo Jums svarbu šiose studijose, ką prisimenate? 

Šios studijos buvo koncentruotos informacijos ir praktikų, susijusių su organizacijų psichologija, srautas. Tai skyrėsi nuo bakalauro studijų tuo, kad labai kryptingai didžioji dalis disciplinų buvo pristatoma būtent per verslo aplinkos perspektyvą.

Labai vertinau universiteto liberalumą ir pagarbą studentui nuo pirmų dienų. Jaučiau, kad VDU tikrai siekė ugdyti laisvai mąstančius, sąmoningus žmones.

Labai šiltai prisimenu savo magistrinio darbo vadovę ir stiprią organizacinės psichologijos ekspertę, profesorę Auksę Endriulaitienę. Daugybė kitų psichologijos katedros dėstytojų taip pat yra palikę šiltus prisiminimus. Turėjome nuostabių atvykstančių dėstytojų iš užsienio, kurie ypatingai sudomino ir leido patirti kitokį dėstymo ir darbo auditorijoje modelį. Šiose magistro studijose turėjome tikrai labai įvairių mokymosi, praktikavimosi ir darbo grupėse būdų.

Ką veikiate šiuo metu, kur dirbate?

Po studijų baigimo visą laiką dirbau personalo valdymo srityje. Pradėjau nuo atrankų darbo konsultacinėje kompanijoje, vėliau perėjau prie personalo vadovo pareigų augančioje kompanijoje. Teko prisiliesti prie įvairiausių personalo valdymo procesų, tiek minkštųjų (atranka, ugdymas, veiklos vertinimas, motyvavimas, organizacijos kultūra), tiek labiau kietųjų (projektų valdymas, HR administravimas ir skaitmenizacija, darbo teisė, biudžetai ir pan.). Šiuo metu tarptautinėje organizacijoje, kuri turi 3000 darbuotojų daugiau nei 10 pasaulio šalių, dirbu kaip korporacijos personalo vadovė ir su komanda esu atsakinga už personalo valdymo procesų gerinimą ir įrankių diegimą visoje organizacijoje.

Kokia sritis Jūsų darbe labiausiai Jus traukia?

Labai džiaugiuosi savo darbe įvairiapusiškumu ir nuolatine šios srities raida. Žmogiškųjų išteklių sritis vis kinta, tobulėja, įgauna naujas spalvas (ypač integruojant technologijas) ir net įvairius pavadinimus, tokius kaip „People & culture”, “Employee experience“ ir t.t. Tuo pačiu ši sritis apima labai platų spektrą atsakomybių! Tad sudėjus nuolatinį kitimą ir plotį – tai viena vertus yra didelis iššūkis, kita vertus – nuolatinė intelektualinė stimuliacija,  galimybė mokytis ir augti įvairiuose verslo ir žmonių valdymo aspektuose.

Taip pat šį darbą matau kaip labai prasmingą. HR profesionalai turi galimybę daryti įtaką kuriant ir palaikant teigiamą darbo vietos kultūrą, padedant darbuotojams klestėti. Tai sritis, kuri leidžia organizacijoje daug ką pakeisti, ieškant sprendimų, didinant darbuotojų įsitraukimą, produktyvumą ir pasitenkinimą, galiausiai – organizacijos sėkmę.

Šie profesinės srities aspektai labiausiai mane ir traukia, ir džiugina.

Kai būna sunku, iš kur semiatės energijos?

Kai būna sunku, darau pauzę. Stabtelėjimas, laikas sau viską sustato į vietas, svarbu tik žinoti, kas tinkamai papildo asmeninį kuro baką ir sąmoningai skirti tam laiko. Stengiuosi išlaikyti sveiką balansą tarp darbo ir laisvalaikio, lavinti ne tik savo protą darbe, bet ir kūną po darbo, skirti laiko savo pomėgiams ir mylimiems žmonėms.

Darbo aplinkoje sunkiose situacijose labai vertinu kolegų palaikymą. O asmeninėje aplinkoje turiu savo srities profesionalų, su kuriais pasidalinimas patirtimis tikrai suteikia energijos, įkvėpimo ir noro toliau judėti tik į priekį.

Kokie Jūsų pomėgiai?

Pomėgių yra visa puokštė, dažniau laikas riboja visus juos puoselėti tiek, kiek galbūt norėčiau, tad pagrinde užsiimu sportu ir aktyviu laisvalaikiu ypač vasarą (dviračiai, pasivaikščiojimas gamtoje, maudynės ir pan.). Mėgstu pakeisti aplinką ir keliauti, tyrinėti naujas vietas. Taip pat užsiimu siuvimu, sodininkyste, mėgaujuosi muzika ir lankausi koncertuose. Laikas nuo laiko vis noriu ką nors naujo išmokti, turiu tarptautinį koučingo sertifikatą ir šiuo metu studijuoju Mindfulness, siekdama sertifikuotis kaip Mindfulness mokytoja.

Ką pasakytumėte studentams, kurie svarsto rinktis šias magistrantūros studijas?

Šiandien organizacijų psichologija yra ypatingai įdomi sritis ir kuo toliau, tuo labiau įgaunanti svarbą. Technologijų ir dirbtinio intelekto kontekste nemaža dalis profesijų jau yra pakeistos ar artimoje ateityje išnyks. Įvairiose apžvalgose prognozuojant ateities paklausiausias profesijas sąrašo viršuje atsiduria socialinės, psichologijos ir sveikatos srities profesionalai, ne išimtis organizacijoje – personalo valdymo funkcija (organizacinis psichologas), kuriam verslo aplinkoje tenka susidurti su labai kompleksiškų problemų sprendimu, darbas reikalauja emocinio intelekto ir puikių bendravimo su įvairiausiais žmonėmis įgūdžių (pvz. talentų valdymas, konfliktų sprendimas, pokyčių valdymas, organizacijos kultūra ir t.t.) – tai yra tai, ką sunku pilnai replikuoti. Žinoma, stebime didžiulę HR technologijų plėtrą, kurios dėka šios srities specialistai gali priiminėti dar labiau duomenimis grįstus ir greitesnius, labiau savalaikius sprendimus, turinčius teigiamą įtaką organizacijos pelno rodikliams. Tokiame kontekste sėkmingai veikia tie, kurie geba nuolat mokytis ir greitai adaptuotis.

Kalbėjosi Lina Bartusevičienė, VDU Socialinių mokslų fakulteto Komunikacijos su socialiniais partneriais ir absolventais specialistė