VDU kviečia dėstytojus į Kauno savivaldybės finansuojamas pedagogikos studijas

Studijos finansuojamos Kauno miesto savivaldybės lėšomis, o po jų absolventams sudaroma galimybė dirbti pedagoginį darbą Kauno ugdymo įstaigose. Kaip tik šiuo metu renkama nauja studentų grupė. Numatoma studijų pradžia – šių metų gegužės–birželio mėnesiai. Prašymus galima pateikti iki gegužės 1 d. 10 val. internetu.

Studijas sudaro teorinė dalis, kurios paskaitos vyksta savaitgaliais (penktadieniais ir šeštadieniais; karantino laikotarpiu – nuotoliniu būdu), ir bendrojo ugdymo mokyklose atliekama pedagoginė praktika. Baigus profesinių studijų programą „Pedagogika“, suteikiama pedagogo kvalifikacija ir išduodamas baigtas studijas ir kvalifikaciją liudijantis valstybės pripažintas Studijų pažymėjimas.

Primename, kad visose šalies mokyklose pastebimas vis didesnis pedagoginio personalo poreikis. Trūksta ne tik įvairių dalykų mokytojų, bet ir ugdymo įstaigų vadovų. Todėl Kauno miesto savivaldybė dar 2018 metų vasarą pakvietė universitetų dėstytojus įgyti papildomų kompetencijų ir dirbti mokytojais bei siekti mokyklų vadovų pareigų. Projektas pasiteisino, tad šiemet jis tęsiamas.

Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovės Aušrinės Vaščėgaitės, aukštųjų mokyklų dėstytojams bei mokyklų mokytojams suteikiamos nemokamos galimybės įgyti papildomų kompetencijų, reikiamų ne tik dirbant mokytojais, bet ir siekiant vadovauti įstaigoms. Tokiu sprendimu jau nebe pirmus metus Kaune siekiama mažinti trūkstamų mokytojų ir vadovų poreikį, o drauge ir pritraukti į mokyklas aukščiausios kompetencijos specialistų, užtikrinti vaikus ugdančių asmenybių įvairovę.

Pernai gruodį vienerių metų edukologijos studijas pabaigė pirmoji laida – 13 įvairių specializacijų dėstytojų. Pedagogo kvalifikaciją įgijo geografiją, chemiją, biologiją, fiziką, informatiką, matematiką dėstantys akademikai. Tai – sritys, kurių specialistai Kauno mokyklose šiandien ypač reikalingi.

Jie gilinosi į pedagogo profesijai aktualius dalykus: pedagogiką, didaktiką, psichologiją, ugdymo proceso valdymą, specialiąją pedagogiką ir psichologiją. Ypač svarbi šių studijų dalis – pedagoginė praktika, kurią studentai-dėstytojai atliko Kauno mokyklose. Tokia galimybe džiaugėsi ne tik dėstytojai, bet ir mokyklų bendruomenės. Dalis buvusių studentų jau dabar sėkmingai dirba miesto mokyklose bei darželiuose, kiti planuoja mokytojo darbus pradėti ateinantį rudenį.