VDU bendruomenei – aktuali informacija dėl koronaviruso

Europoje sparčiai daugėjant naujojo koronaviruso (COVID-19) atvejų, Vytauto Didžiojo universitetas kviečia bendruomenę elgtis atsakingai ir ramiai, laikytis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir kitų institucijų rekomendacijų. Aktuali informacija bus nuolat pateikiama ir atnaujinama. 

Dauguma VDU studentų, dėstytojų ir kitų darbuotojų, kurie atvyko iš rizikos zonų šalių, į Lietuvą atkeliavo dar iki koronaviruso protrūkio, kiti – jau praėjo viruso inkubacinį laikotarpį. Atvejais, kai atvykstama iš padidintos rizikos regionų, vadovaujamasi NVSC rekomendacijomis: sudaromos galimybės dviejų savaičių izoliacijai atskiruose bendrabučių kambariuose, darbui ir mokymuisi nuotoliniu būdu. 

VDU nuo pat pirmų dienų bendradarbiauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru bei laikosi nurodytų rekomendacijų: nupirktos ir į pastatus pristatytos visos rekomenduojamos asmeninės apsaugos priemonės, intensyvinamas visų patalpų valymas, vėdinimas ir dezinfekcija.

Kaip sumažinti riziką užsikrėsti koronavirusu

  • Dažniau plaukite rankas muilu ir vandeniu (bent 7 kartus per dieną) arba valykite jas specialia alkoholio turinčia priemone;
  • Kosėdami arba čiaudėdami prisidenkite nosį ir burną nosinaite arba vidine sulenktos alkūnės puse;
  • Venkite artimo kontakto su kosinčiais, čiaudinčiais, karščiuojančiais žmonėmis;
  • Dažniau vėdinkite patalpas.

VDU rekomenduoja šiuo metu nevykti į šalis, patiriančias koronaviruso protrūkį (Kiniją, P. Korėją ir Šiaurės Italiją (Lombardiją, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus)). Tiems, kurie šiuo metu yra išvykę į nurodytas šalis, rekomenduojama sekti oficialią informaciją apie koronavirusą ir imtis visų prevencijos priemonių, kurias nurodo atlikti LR Sveikatos apsaugos ministerija ir tarptautiniai ekspertai.  

Vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijomis, visi asmenys, neseniai lankęsi COVID-19 protrūkį patiriančiose šalyse, privalo pateikti informaciją NVSC ir el. būdu užpildyti nustatytos formos dokumentą. Primename, kad per 14 dienų po kelionės pajutus COVID-19 klinikinius požymius (karščiavimą, kosulį, apsunkintą kvėpavimą), rekomenduojama nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Informacija studentams, neseniai grįžusiems iš COVID-19 protrūkį patiriančių šalių

VDU rekomenduoja 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Informuokite el. paštu dėstytojus bei fakulteto, kuriame studijuojate, administraciją ir pateikite išvyką įrodantį dokumentą.

Informacija studentams, atvykstantiems gyventi į VDU bendrabučius iš COVID-19 protrūkį patiriančių šalių

VDU šiems studentams sudaro sąlygas inkubaciniam 14 dienų laikotarpiui apsigyventi atskiruose bendrabučių kambariuose ir stebėti savo sveikatą bei savijautą. Prašome studentus, kurie įsikelia ar grįžta gyventi į bendrabutį iš koronaviruso protrūkį patiriančių šalių, atvykus į bendrabutį nurodyti jo administratoriui, iš kur atvykstate, esant poreikiui – pateikti išvyką įrodantį dokumentą. Kilus klausimams, prašome kreiptis el. paštu studentas@vdu.lt ar tel. (8-37) 751175.

Informacija VDU darbuotojams

Atsižvelgdami į Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijas, informuojame, jog darbuotojai, kurie neseniai lankėsi koronaviruso (COVID-19) protrūkį patiriančiose šalyse ir turėjo rizikos juo užsikrėsti, siekdami apsaugoti savo ir aplinkinių sveikatą, turi teisę 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Dėl nuotolinio darbo sąlygų darbuotojas turėtų kreiptis į savo vadovą bei sudaryti priedą prie darbo sutarties dėl nuotolinio darbo (žr. Nuotolinio darbo sąlygas).

Kilus klausimams, prašome nedvejoti ir kreiptis į Žmogiškųjų išteklių departamento Darbuotojų ir studentų saugos skyriaus vyr. specialistę Ritą Beržinskienę (tel. (8 37) 327 814).