Tyrimo rezultatų pristatymas tarptautinėje konferencijoje Dubline

IMG_20160825_113639665Edukologijos katedros mokslininkės doc. dr. Aušra Rutkienė ir dr. Elena Trepulė šių metų rugpjūčio 23-26 dienomis dalyvavo vienoje didžiausių Europos edukologijos tyrėjų asociacijos organizuotoje konferencijoje ECER‘2016, kuri vyko Dublino universiteto koledže (Airija). Konferencijoje tyrėjos perskaitė du pranešimus, kurie buvo parengti pagal projekte „Jaunų šeimų karjeros ir tėvystės suderinamumo modelis” (projekto Nr. MIP 075/2014) atlikto kiekybinio tyrimo rezultatus.

Tyrimo rezultatai rodo, kad dažniau šeimoje kylančias problemas jauni žmonės „atsineša“ į darbą, šeimoms labai svarbus artimųjų palaikymas, tačiau daugiau paramos ir pagalbos šeimos laukia iš tiesioginių darbdavių ir valstybės. Deja, apie kai kurias galimybes (pavyzdžiui, galimybę konsultuotis darbo biržoje) jauni tėvai dažniausiai teigia negirdėję.

Tyrimas atliktas Lietuvoje, tačiau sulaukė susidomėjimo ir iš kitų šalių klausytojų: į diskusiją įsijungė ir asmenine savo patirtimi, kaip sekėsi derinti karjerą ir tėvystę, dalijosi Italijos, Vokietijos, Slovakijos, Belgijos atstovai.

Parengė doc. dr. Aušra Rutkienė