„TU – NE VIENAS!” – Nemokamos psichologinės pagalbos projektas
Reaguojant į vis didesnes psichologinių problemų apraiškas Lietuvoje, jauni profesionalai iš skirtingų šalių susibūrė tam, kad sukurtų internetinę erdvę, kurioje kiekvienas rastų reikalingą psichologinę ir emocinę pagalbą. Prie projekto prisidedantys žmonės yra savo srities profesionalai, dirbantys įvairiose psichologijos bei psichoterapijos srityse. Aktyviausi prie projekto prisidedantys specialistai yra VDU psichologijos studentai ir absolventai.
Ką verta žinoti apie projektą?
Reaguojant į vis didesnes psichologinių problemų apraiškas Lietuvoje, projektas siekia suburti profesionalius ir pilietiškus psichologus iš įvairių šalių bei sukurti vieningą internetinę erdvę, kurioje kiekvienas rastų reikalingą psichologinę ir emocinę pagalbą visose, net ir kasdieninėse, situacijose sau tinkamiausia forma. Taip pat siekiama įgalinti nemokamą profesionalią psichologo pagalbą visiems. „Ypač siekiame padėti tai visuomenės daliai, kuriai šios pagalbos labiausiai reikia, bet iki šiol neturėjo galimybės jos pakankamai gauti“ – teigia projekto iniciatorius M. Brilius.
Kokią pagalbą teikia projektas „Tu – Ne Vienas“?
Šiuo metu projektas dirba teikiant dvi pagalbos formas: į konkrečias problemas orientuotais straipsniais bei, pagalbos linija. Straipsniai (www.tunevienas.lt) yra rašomi psichologų ir suskirstomi į 4 kategorijas, kurios apima depresijos, streso, motyvacijos ir santykių/bendravimo tematikas. Straipsniai rašomi stengiantis atkreipti dėmesį į aprašomos tematikos problemas ir suteikti nuorodų, ką tokioje situacijoje rekomenduojama daryti, kokios pagalbos siekti. Taip tarsi kuriama informacinė bazė. Tuo tarpu, Pagalbos Linija (tunevienas.lt/pagalbos-linija) veikia tarsi virtualus psichologas. Laikomasi, kad tai platforma, kurioje galima anonimiškai užduoti rūpimus klausimus psichologams, gauti atsakymus į tuos klausimus bei paskaityti kitus jau ankščiau kitų vartotojų užduotus klausimus bei ten pateiktus atsakymus. Tokiu būdu kuriama praktinių situacijų bazė.
Kokios dar pagalbos bus galima sulaukti?
Projekto ateities planuose numatoma teikti asmenines konsultacijas, kurių metu su psichologu būtų galima bendrauti ilgiau ir nuosekliau; sukurti internetinę erdvę grupėms, kurioje būtų galima teikti ir sulaukti palaikymo, pasidalinti turima patirtimi ir sulaukti grįžtamojo ryšio iš forumą moderuojančio psichologo; palengvinti prieigą prie Tu- Ne Vienas tinklalapio ir pagalbos linijos, sukuriant galimybę prisijungti naudojantis mobiliąja programėle. „Viso to tikslas – kartu su iniciatyvių psichologų komanda padėti žmonėms spręsti psichologines problemas“ – apibendrina M. Brilius.
Kviečiame susipažinti su aktyviausiais prie projekto prisidedančiais VDU psichologijos studentais ir abslventais:
Kaja Elena Brilė. Įgijusi psichologijos bakalauro (2014, Vytauto Didžiojo universitetas) ir kognityvinės semiotikos magistro (2017, Aarhus Universitet, Danija) laipsnius.
Aistė Lakačauskaitė. Vytauto Didžiojo universitete studijuoja psichologijos magistrantūroje. Taip pat studijavo sociologiją ir antropologiją. Aistė yra aktyvi “Vaikų linijos” savanorė ir mokymų vadovė.
Viktorija Meilytė. Studijuoja sveikatos psichologijos magistrantūrą Vytauto Didžiojo universitete, yra patyrusi “Jaunimo linijos” savanorė, aktyvi Erasmus+ projektų dalyvė.
Evelina Stepšytė. 2017 m. Vytauto Didžiojo universitete įgijo psichologijos bakalauro laipsnį, taip pat baigė viešosios komunikacijos gretutinę studijų programą. Aktyviai dalyvavo Lietuvos psichologijos studentų asociacijojos veiklose.
Odeta Šakėnaitė. Vytauto Didžiojo universiteto Sveikatos psichologijos magistro II kurso studentė, priklauso mokymus vedančiai grupei, aktyvi savanorė socialiniuose projektuose.
„Tu – ne vienas!“ atviras visiems, norintiems prisidėti prie projekto. Jei susidomėjote, siųskite žinutę paspaudę ČIA ir projekto komanda su Jumis susisieks!
Daugiau informacijos galima rasti apsilankius : www.tunevienas.lt
Projekto iniciatorius ir koordinatorius: Matas Brilius, tel.: +4915772977202, el.paštas: admin@tunevienas.lt