Tradicinis renginys mokiniams Psichologijos katedroje

Kaip ir kasmet, prieš gražiausias žiemos šventes, gruodžio 8 d., VDU Psichologijos katedroje vyko jau 8-toji mokslinė konferencija „Psichologai mokiniams apie mokinius-8“. Konferencija skirta 10-12 klasių mokiniams, besidomintiems psichologija. Šiais metais pirmoje konferencijos dalyje VDU psichologijos magistrantūros studijose besimokančios studentės savo atliktų mokslinių tyrimų pagrindu pristatė tris mokslinius pranešimus mokiniams ir mokytojams aktualiomis temomis. Antroje renginio dalyje mokiniai buvo kviečiami dalyvauti net šešiose kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose buvo nagrinėjamos skirtingos, tačiau visos su psichologija susijusios temos. Mokiniai buvo kviečiami lavinti atmintį, mokytis geriau pažinti kylančias emocijas bei valdyti stresą, bandant suprasti varginančius sapnus. Be to, jie noriai gilinosi į įspūdžio formavimo subtilybes, domėjosi karjeros pasirinkimais bei valdymo galimybėmis. Mokytojai, kartu su mokiniais atvykę į konferenciją, taip pat turėjo galimybę dalyvauti praktinėse kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose buvo analizuojama, kaip mokytojo emocinis intelektas padeda efektyviai vadovauti klasei.

Norime pasidžiaugti, kad šiais metais mokslinėje konferencijoje „Psichologai mokiniams apie mokinius – 8“ dalyvavo beveik 200 žmonių (161 mokinys ir 31 mokytojas) ir tikimės, kad kitais metais VDU Psichologijos katedros organizuojamas renginys sulauks tiek pat smalsių, aktyvių, psichologija besidominčių svečių.