TĖVYSTĖS AKADEMIJA TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKĄ SU NEGALIA

Ypatingus išgyvenimus patiria tėvai, kurie augina vaikus su negalia. Jų patirtį sunkina tai, kad šie tėvai turi taikyti tik į savo vaiką orientuotą ugdymo programą, naudoti specifinius tėvystės įgūdžius, o esant mažai pagalbos priemonių iš aplinkos ir nesulaukus tinkamos specialistų pagalbos, šios šeimos pasijaučia neišgirstos ir perdega.

Specialistų, galinčių atliepti šių šeimų poreikius irgi trūksta, nes tokių šeimų Kaune ir Kauno r. yra nemažai. Vaikų, kuriems nustatyta lengva negalia siekia apie 600, o vaikų skaičius su vidutine ir sunkia negalia, siekia net apie 800. Jeigu pridėtume šeimas, kurios prižiūri suaugusius vaikus su sunkia negalia, šis skaičius pasiektų 3000 ir net daugiau.

Bent iš dalies norėdami atliepti šią situaciją, Kauno „Arkos“ bendruomenė kartu su VDU  Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros specialistais organizuoja specializuotą Tėvystės Akademiją – seminarus tėvams, auginantiems vaikus su negalia. Programą remia Kauno m. savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“. Kviečiame į susitikimus įgyti naujų įžvalgų savo vaikų ugdymui ir priežiūrai.

TĖVŲ AKADEMIJOS SUSITIKIMAI VYKS:

VDU Socialinių mokslų fakultete

Jonavos g. 66 – 108 auditorijoje

2017 10 11 (trečiadienis) 18 val. – Vėluojanti vaiko su negalia raida: kiek trunka ugdymas – iki 21 metų? (dr. Gedas Malinauskas)

2017 10 24 (antradienis) 18 val. – Paauglio su negalia seksualumas: drausti, koreguoti ar leisti? (dr. Gedas Malinauskas)

2017 11 06 (pirmadienis) 18 val. – Tėvų poreikiai auginant vaiką su negalia (dr. Jorūnė Vyšniauskytė – Rimkienė)

2017 11 21 (antradienis) 18 val. – Sesės ir broliai šeimoje: ar jų nepamirštame? (dr. Jorūnė Vyšniauskytė – Rimkienė)