Tarpušvenčiu Radviliškyje susibūrė pedagogai iš visos Lietuvos

2017 m. gruodžio 28 d. Radviliškyje vyko respublikinė kasmetinė mokslinė-praktinė konferencija „Sveikas mokytojas – sėkmingo ugdymo garantas“. Šiais metais tai jau šeštoji, didžiulio susidomėjimo sulaukusi konferencija, kurioje daugiausiai dėmesio skirta mokytojų emocinei sveikatai. Konferenciją organizuoja Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedra bei Radviliškio rajono savivaldybe. Šiemet į konferenciją atvyko daugiau kaip pustrečio šimto pedagogų iš visos Lietuvos. Dalyvių buvo galima sulaukti ir daugiau, tačiau teko stabdyti registraciją, nes nebeužteko laisvų vietų.

Pranešimus konferencijoje skaitė aštuoni kviestiniai lektoriai. Vienas iš kviestinių lektorių – žymus psichologas-psichoterapeutas Andrius Kaluginas. Jis skaitė pranešimą apie tai, kas nužudo aistrą darbui ir kaip ją atgaivinti. VDU Psichologijos katedros lektorė dr. Jurga Misiūnienė mokytojams pasakojo, kokie reikalavimai ir kaip išvengti perdegimo būnant gabaus mokinio mokytoju. Doc. dr. Renata Geležinienė (ŠU) kalbėjo apie pozityvių sąveikų konstravimą mokytojo darbe. Projekto „Tu – ne vienas!” komandos atstovės Odeta Šakėnaitė (VDU sveikatos psichologijos magistrantė) ir Kaja Elena Brilė (VDU psichologijos absolventė) atkreipė dėmesį į mokytojų kentėjimą nuo neišsakomo, nepasidalinto emocinio krūvio ir pristatė pagalbos priemones. Pranešimus konferencijoje taip pat skaitė sociologas dr. Dainius Genys (VDU), Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos psichologė Agnė Kuprytė-Ivanauskienė (VDU absolventė) bei tarptautinio protokolo ir etiketo konsultantė Ariana Rastauskaitė.

Konferencijos metu VDU Psichologijos klinikos vadovė dr. Kristina Kovalčikienė įteikė padėką Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorei Rasai Dagienei už glaudų bendradarbiavimą kasmet organizuojant konferenciją mokytojams „Sveikas mokytojas – sėkmingo ugdymo garantas“.