Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „SEKSUALINIS PRIEKABIAVIMAS: PROBLEMOS IR JŲ SPRENDIMAI“

Sexual Harassment at work

Šių metų rugsėjo 23 d. nuo 8 val.  Viešbučio „Park Inn by Radisson konferencijų centre (K. Donelaičio g. 27, Kaunas) vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakulteto Bendrosios ir Teorinės psichologijos katedrų, Psichologijos klinikos ir VšĮ Psichikos sveikatos instituto organizuojama tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Seksualinis priekabiavimas: problemos ir jų sprendimai“.

 

  • Seksualinis priekabiavimas, o gal tiesiog netinkamas seksualinis elgesys? Kokia tikroji problema? Kokios netinkamo seksualinio elgesio priežastys?
  • Kaip elgtis konsultacijos metu sužinojus apie priekabiaujantį kliento elgesį? Kokios teisinės, etinės ir moralinės dilemos kyla dirbant su tokias klientais?
  • Mitai apie seksualinį priekabiavimą: kodėl „negeri dėdės“ nėra pagrindinė problema? Kodėl netinkamą seksualinį elgesį reikia pastebėti ir jį koreguoti kuo anksčiau? Kaip padėti netinkamą seksualinį elgesį demonstruojantiems vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems?
  • Ryšys tarp priekabiautojo ir aukos. Ar tiesa, kad priekabiautojai patys dažnai yra patyrę seksualinę prievartą? Ar darbas su šiuo patyrimu gali padėti priekabiautojui keisti savo netinkamą seksualinį elgesį?

Šie ir daugelis kitų klausimų bus aptariami visos dienos renginyje, skirtame giliau susipažinti su seksualinio priekabiavimo problema ir jos sprendimo būdais. Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija skirta psichologams, psichiatrams, socialiniams darbuotojams ir kitiems specialistams, savo darbe susiduriančiais su vaikų, paauglių ar suaugusiųjų netinkamo seksualinio elgesio problema.

Seksualinio priekabiavimo problema yra sudėtinga, nes jai išspręsti neužtenka užtikrinti tinkamos pagalbos seksualinio priekabiavimo aukoms – ne mažiau svarbu dirbti su priekabiautojais. Tyrimai rodo, kad 40–80 proc. priekabiautojų patys yra patyrę seksualinę prievartą. Didesnis visuomenės sąmoningumas ir specialistų žinios bei pasirengimas padėti klientui keisti netinkamą seksualinį elgesį leistų anksčiau atpažinti problemą ir užkirstų kelią probleminiam elgesiui peraugti į seksualinius nusikaltimus.

Konferencijoje savo mokslinio ir praktinio darbo patirtimi dalinsis Lietuvos ir užsienio specialistai, praktinį autorinį seminarą ves JAV psichologai dr. David Hof ir dr. Daniel Hof, turintys didelę darbo patirtį su klientais, kuriems reikia padėti keisti netinkamą seksualinį elgesį.

Konferencijos organizatoriai įsteigė 10 stipendijų, suteikiančių teisę Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams konferencijoje „Seksualinis priekabiavimas: problemos ir sprendimai“ dalyvauti nemokamai.

Norintys dalyvauti iki rugsėjo 12 d. turi pateikti paraiškos formą.

Konferencijos programa

Daugiau informacijos

Iki susitikimo renginyje!

Organizatoriai

Vytauto Didžiojo universitetas, Bendrosios ir Teorinės psichologijos katedros, Psichologijos klinika, VšĮ Psichikos sveikatos institutas

Konferencija įgyvendinama gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org.