Tarp geriausių disertacijų ir VDU Socialinių mokslų fakulteto lektoriaus darbas

DSC_17642016 balandžio 11 d. Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS)  konkurso „Geriausia disertacija 2015“  I-ojo etapo vertintojų posėdžių metu išrinko disertacijas į II-ojo etapo vertinimą. Visi išrinkti laureatai bus apdovanojami Prezidentės Dalios Grybauskaitės birželio mėnesį vyksiančiose iškilmėse Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

Šiais metais laureatais pripažinti devyni disertacijų autoriai. Tarp Socialinių ir Humanitarinių mokslų krypties laureatų ir VDU Socialinių mokslų fakulteto, Sociologijos katedros dėstytojas dr. Apolonijus Žilys. Disertacijos tema: „Moderniosios visuomenės miesto plėtra: rezidencinė diferenciacija Lietuvos didmiesčiuose“.

Birželį atskirai bus apdovanoti ir II-ame konkurso „Geriausia disertacija 2015“ etape išrinkti patys geriausi po vieną atitinkamai Socialinių ir Humanitarinių (HS) mokslų, bei Fizinių, Technologijos, Biomedicinos ir Žemes ūkio (FTBŽ) mokslų krypčių nugalėtojai.

Vertinimo kriterijai

Moksliškiausias disertacijas vertina kompetentingi ekspertai – patyrę Lietuvos ir užsienio mokslininkai, atsižvelgdami į šiuos aspektus:

  • mokslinių tyrimų svarba ir vertė,
  • išsami ir tikslinga literatūros apžvalga (teorinė dalis),
  • inovatyvi ir tinkamai parinkta tyrimų metodologija,
  • tyrimų rezultatų kokybė ir išvadų pagrįstumas,
  • tyrimų rezultatų publikavimas,
  • disertacijos ir santraukos apipavidalinimas, aiškumas, taisyklingumas,
  • disertacijos originalumas,
  • tarpdisciplininiškumas.

Projektu siekiama skatinti doktorantus ruošti aukšto lygio disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Taip pat inicijuoti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą, didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.

Daugiau informacijos apie konkursą ,,Geriausia disertacija“ galite rasti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos internetiniame puslapyje.