Svarbu: perkeliama XIII Lietuvos sociologų draugijos konferencija

Labai atsiprašome, tačiau numatyta XIII Lietuvos sociologų draugijos konferencija LSD valdybos sprendimu yra perkeliama iš lapkričio 19 d. į 2022 m. sausio 14 d.  dėl padidėjusio asmenų, užsikrėtusių COVID-19, skaičiaus VDU Socialinių mokslų fakultete (Kauno NVSC centro sprendimas ir VDU rektoriaus įsakymas).Jau užsiregistravusiems į konferenciją dalyviams registracija perkeliama į sausio mėn. Artėjant konferencijos datai su pranešėjais ir jau užsiregistravusiais dalyviais organizatoriai susisieks papildomai. Norėtume išlaikyti tokią pat konferencijos programą, kaip ir buvo suplanuota.

Atsiprašome už susidariusius nepatogumus ir labai laukiame Jūsų sausio mėnesį!

XXX

Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakulteto Sociologijos katedra ir Lietuvos sociologų draugija kviečia į XIII Lietuvos sociologų draugijos konferenciją „Visuomenė, regionai, transformacijos: ar turime scenarijus ateičiai?”, kuri vyks š. m. lapkričio 19 d. Vytauto Didžiojo universitete, Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66, Kaune).

XIII Lietuvos sociologų draugijos metinė konferencija – tai tradicinė kasmetinė mokslinių diskusijų platforma, skirta visuomenės raidos klausimų sociologiniam aptarimui. Šių metų konferencija skiriama Lietuvos sociologų draugijos 30-mečiui ir artėjančiam Lietuvos universiteto 100-mečiui paminėti.

Pastarieji pandemijos metai lėmė visuomenės transformacijas visose jos funkcionavimo srityse. Nauji iššūkiai palietė įvairius visuomenės sluoksnius, teko ieškoti savų kasdienio gyvenimo, ekonominės veiklos, šeimos, laisvalaikio ir bendravimo strategijų. Emocijos, besiformuojančios vertybinės įtampos formos, komunikacija ir saviraiška, kūrybiškumas ir apatija – visa tai brėžia naujas visuomenės gaires. Šalia formuojasi reiškiniai, reikalaujantys naujo požiūrio: de(urbanizacija), namo-centrizmas, nuotolinio darbo ir vartojimo formos, aukštesni visuomenės sveikatos rizikos slenksčiai, šeimos ir darbo derinimas.

Platesniame regioniniame kontekste taip pat įžvelgiamos politinių vertybinių sankirtų formos, kvestionuojančios, kokia socialinė, ekonominė ar politinė raida visuomenei palankiausia.

Kaip sociologinės žinios gali pasitarnauti, aiškinant šiuos pokyčius ir numatant galimus tolimesnės raidos scenarijus? Ar gebame sociologines žinias pritaikyti viešajai politikai ir naujoms visuomenės santykių formoms paaiškinti? Kokias galime įžvelgti rizikas ateityje? Ar esame pasiruošę būti aktyviais piliečiais? Šiais ir kitais klausimais ir bus diskutuojama konferencijoje.

Plenarinėje konferencijos sesijoje numatyti du pranešimai:

Pranešimą „Lietuvos universiteto istoriniai metmenys“ skaitys profesorius dr. Antanas Kulakauskas. Netrukus pasirodys ir profesoriaus knyga apie pirmąjį lietuvišką universitetą (preliminarus pavadinimas – „Pirmoji lietuviška Alma Mater: trumpa klasikinio universiteto Kaune istorija“).

Pranešimą „Lietuvos sociologija 1990-1999 m.: pirmasis dešimtmetis atkūrus valstybę“ skaitys pirmasis Lietuvos sociologų draugijos prezidentas profesorius dr. Arvydas Virgilijus Matulionis.

Konferencijos metu taip pat vyks trys paralelinės apskritojo stalo diskusijos bei bus skaitoma virš 70 pranešimų paralelinėse sesijose.

Kviečiame susipažinti su konferencijos programa.

Išankstinė registracija į konferenciją.

Kviečiame užsukti ir į virtualią „Naujausių sociologijos knygų mugę“, kurioje pristatomos Lietuvos sociologų 2020-2021 m. išleistos knygos ar jų dalys.

Konferencijos formatas – gyvas susitikimas, skirtas apsikeisti idėjomis bei papasakoti apie nuveiktus darbus, pasimatyti su senais pažįstamais ir susipažinti su naujais kolegomis.

Renginio metu prašome dėvėti medicinines veido kaukes bei turėti galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį skiepijimo pažymėjimą.

Daugiau informacijos apie konferenciją.

https://www.facebook.com/events/183406867167552

Konferencijos el. paštas: lsdkonferencija2021@gmail.com