Susitikimas su LR socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene

dsc_0006Lapkričio 8 d. VDU Socialinių mokslų fakultete lankėsi LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Ministrė susitiko su fakulteto bendruomene bei skaitė paskaitą tema „Socialinė politika: kur link eina Lietuva?“, kurios metu aptarė socialinės politikos vaidmenį formuojant valstybės politiką. Ministrės teigimu, šiuo metu šalyje socialinėje srityje daugiausia dirbama tiesioginės intervencijos srityje, stengiantis pašalinti socialinių problemų sukeltus padarinius, tuo tarpu prevencijos ir postvencijos sritims lėšų ir dėmesio skiriama mažiau. Ministrė akcentavo, kad formuojant socialinę politiką, itin svarbi prevencijos sritis – siekis užkirsti kelią galimoms neigiamoms pasekmėms ir tokiu būdu siekti visuomenės gerovės.

Diskusijos, kurią moderavo pirmasis Lietuvos atstovas, tapęs Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto nariu, prof. dr. Jonas Ruškus, dalyviai teiravosi ministrės apie kelią į šį postą, nuveiktus darbus, socialinei sričiai skiriamas lėšas ir jų paskirstymą, darbo ministerijoje galimybes.

Akimirkos