Startuoja nauja ateities specialistus ruošianti „Karjeros valdymo“ programa

stud

Edukologijos katedros lektorė dr. Ilona Tandzegolskienė pristato „Karjeros valdymo“ programą remdamasi nauju šūkiu „Subalansuota studentams – patvirtinta darbdavių!“. Ši studijų programa numato ruošti karjeros specialistus, kurių darbas gali būti drąsiai vadinamas ateities specialybe.

„Karjeros valdymas“ yra tarpdisciplininė, šių dienų poreikius atliepianti programa. Karjeros specialistas šiandien suvokiamas kompleksiškai: jis gali dirbti ir karjeros konsultantu mokykloje, ir karjeros specialistu įmonėje, ir personalo atrankos vadovu. Todėl šios specialybės atstovui reikalingi vadybiniai, karjeros konsultavimo gebėjimai ir psichologinės žinios – jas programoje ir siekia atitinkamai suteikti vadybos, edukologijos ir psichologijos specialistai bei praktikai. Daugiau informacijos: http://www.vdu.lt/lt/study/program/show/253/

 

Studijų metu įgyjami gebėjimai

Baigę šios programos studijas studentai taps kvalifikuotais karjeros valdymo specialistais, įgijusiais šiuos gebėjimus:

  • Teikti konsultacijas visais karjeros klausimais;
  • Įvertinti bei suderinti darbuotojo karjeros poreikius ir organizacijos tikslus;
  • Taikyti karjeros valdymo strategijas;
  • Vertinti karjeros galimybes remiantis rinkos tendencijomis.

Darbo perspektyvos

Karjeros valdymo specialistų nuolat reikia didelėms verslo įmonėms, valstybinėms institucijoms, švietimo įstaigoms. Šios specialybės atstovai galės dirbti ne tik karjeros valdymo, bet ir personalo ar žmogiškų išteklių valdymo srityje, personalo atrankos, mokymų specialistais. Nuo 2017 m. sausio 1 d. karjeros specialistas taip pat privalės būti kiekvienoje vidurinėje mokykloje.

Mainų programos

Studijuojantieji šioje programoje taip pat galės pasinaudoti tarptautinių mainų galimybėmis ir išvykti studijoms į Vokietiją, Portugaliją, Vengriją, Lenkiją, Slovėniją, Kroatiją, Turkiją ir kitas šalis.

 

Praktikos galimybės

Programoje siekiama akcentuoti praktiką, todėl su studentais dirbs savo sričių žinovai ir profesionalai, dirbantys psichologai ir psichologijos konsultantai, vadybos specialistai, edukologai. Susipažinti su karjeros specialisto darbo subtilybėmis ir išbandyti save jo darbo vietoje studentai galės atlikdami net tris praktikas – vieną pažintinę ir dvi dalykines.

 

Tolesnės studijos

Vėliau studijas galima tęsti Socialinių mokslų srityje (Švietimas ir ugdymas, Sociologija, Rinkodara, Socialinė politika, Politikos mokslai, Vadyba, Edukologija ir Andragogika).

Galimybė studijuoti Vilniuje arba Kaune

„Karjeros valdymo“ programa – viena iš bakalauro studijų programų, kurias VDU siūlo ir Vilniuje. Studijuojantieji Vilniuje turės tokias pats teises (mainų  programos, stipendijos, bendrabutis), kurias turi ir kiti VDU studentai. Daugiau informacijos: http://www.vdu.lt/lt/studijos/vdu-studijos-vilniuje/