Skelbiame moksleivių #SocLab fotografijų konkurso nugalėtojus!

SocLab

Kas mane išskiria iš kitų žmonių? Kuo aš unikalus, skirtingas?  Kas vienija “savus” ir “svetimus” visuomenėje?  Kaip galiu prisidėti prie socialinių ribų mažinimo? Atsakyti į šiuos klausimus buvo pakviesti Lietuvos gimnazijų ir mokyklų moksleiviai, kurie dalyvavo VDU Socialinių mokslų fakulteto organizuotame #SocLab fotografijų konkurse „Savas ir svetimas: kada atsiribojame, o kada kuriame ryšius?“

Jau ne pirmi metai VDU Socialinių mokslų fakultetas reaguodamas į iškylančias gyvenimo aktualijas kviečia jaunimą permąstyti ir išsakyti savo nuomonę įvairiais visuomenei jautriais klausimais. Tai ne tik gyvo ir atviro visuomenei fakulteto tradicija, bet ir vertybinė laikysena – nelikti abejingu.

Šių metų moksleivių konkurso tema kilo neatsitiktinai. Karas Ukrainoje vienaip ar kitaip palietė kiekvieną iš mūsų. Šiame socialiniame geopolitiniame kontekste neatsitiktinai kyla klausimas – kas yra savas, o kas yra svetimas. Kada ir kaip mes brėžiame ribas tarp savęs ir kitų žmonių. Kaip kiti žmonės mums suteikia galimybę geriau suprasti save.

„Šis moksleivių fotografijos darbų konkursas yra ypatingas. Mes apibrėžiame tai, kas yra „savas“ ir kas yra „kitas“ per savo suvokimą, patirtį ir sąveiką su pasauliu. Fotografijos darbai leidžia jaunimui iškelti klausimus ir pradėti dialogą apie sienas ir ribas šiuolaikiniame pasaulyje. Jie skatina mąstyti kritiškai apie tai, kaip sienos ir ribos formuoja mūsų suvokimą, veikia mūsų galimybes, skatina įvairiapusį požiūrį į tapatumą bei įvairovę“, – mintimis dalinasi VDU Socialinių mokslų fakulteto prodekanė doc. dr. Kristina Kovalčikienė.

Fotografijų konkurse šiais metais dalyvavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Moksleiviai buvo kviečiami pateikti 1-3 konkurso temą atliepiančias fotonuotraukas bei bendrą jų aprašymą. Visi pateikti darbai buvo vertinami darbų vertinimo komisijos ir atrinkti 3 geriausi foto-projektai. Nugalėtojais tapo:

  • I-oji vieta – Viktorija Kašėtaitė, Austėja Vaitkevičiūtė, Adrija Okunytė, Taja Kolytė iš Kauno „Vyturio“ gimnazijos.
  • II-oji vieta – Lukas Aleksandravičius, Liudas Dovydas iš Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos.
  • III-oji vieta – Deimantė Baltrušaitytė, Kornelijus Kačerauskas, Ignas Šlipaitis, Lukas Frercks iš Kauno Informacinių Technologijų mokyklos.

Moksleivių pateikti darbai gyvi, autentiški, kviečiantys mus pasvarstyti, ar žmonės yra sukurti vieni kitiems, kas gali jungti skirtingus žmones, ką suteikia ir kam yra skirta kaukė. Ar nusiėmę kaukę galėsime pamatyti save ir aplinkinius. Darbuose svarstomas besikeičiantis žmonių  tarpusavio bendravimas, kai vis dažniau gyvą bendravimą keičia nuotolinis. Konkurso nuotraukose parodomas žmogaus ryšys su gamta, pačiu savimi, kitais žmonėmis. Moksleiviai savo darbuose ieško atsakymo, kas padėtų kurti santykį su svetimu žmogumi, gal bendri pomėgiai, gal empatija, tolerancija, savęs paieškos, stipresnis ryšys su savimi…

Fotografijų konkurso I-III vietų nugalėtojams bus įteikti Socialinių mokslų fakulteto įsteigti prizai, o visiems dalyviams – simbolinės dovanėlės su universiteto atributika.

Visų dalyvių darbai yra viešinami VDU Socialinių mokslų fakulteto erdvėse (Jonavos g. 66, Kaunas), I aukšto fojė.

Visus fakulteto bendruomenės narius ir svečius kviečiame susipažinti su moksleivių darbais!