Sociologė: neįtikėtina, bet mažiausia dalis nesantuokinių vaikų gimsta Vilniuje
Daugelis mano, kad šeimyninė laimė priklauso tik nuo asmeninių, psichologinių dalykų, moralinių nuostatų, tačiau tyrimai rodo, kad ją paveikia ir tokie veiksniai, kaip įgytas išsilavinimas. Aukštesnį išsilavinimą įgiję asmenys tikėtina sukurs santuoką ir rečiau skirsis, o žemo išsilavinimo gyvens kartu ne santuokoje, susilauks nesantuokinių vaikų, o jei ir sukurs santuoką – turi daugiau šansų išsiskirti.
Mes labai dažnai manome, jog šeimyninė laimė yra tai, kas visiškai priklauso tik nuo žmogaus vertybinių orientyrų, vidinių nuostatų, pasiryžimo tęsti santykius, ir labai retai susimąstome apie tai, kad mūsų viltys ir galimybės jas įgyvendinti yra sąlygotos išteklių, kuriais disponuojame. Vienas iš jų yra išsilavinimas. Jis apsprendžia gyvenimo šansus, taip pat ir šeimyninius. Pabrėžtina, kad daugelyje šalių išsilavinimo vaidmuo šeimos demografiniams procesams stiprėja “, – sakė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Sociologijos katedros profesorė Aušra Maslauskaitė.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/sociologe-neitiketina-bet-maziausia-dalis-nesantuokiniu-vaiku-gimsta-vilniuje.d?id=75947387