Sociologai kviečia į diskusiją apie Lietuvos miestų ateitį

Kovo 22 d., ketvirtadienį, 18 val. VDU Sociologų klubas kviečia į I-ąją diskusijų ciklo „Gal kavos?“ diskusiją, skirtą Lietuvos valstybės šimtmečiui – „Lietuva 2118: kokia ateitis laukia Lietuvos miestų?“.

Dar 1938 m. L. Wirthas straipsnyje „Urbanizacija kaip gyvenimo būdas“ pastebėjo: „Vykstantys urbanizacijos po­kyčiai į gera ar į bloga pakeis ne tik miestą, bet ir visą pasaulį“. Sparti urbanizacija lemia šiuolaikinio miesto žmogaus atotrūkį nuo gamtos, iš to kylančias psichologines problemas. Garsus Naujosios Zelandijos mokslininkas A. Marshallas yra įsitikinęs, kad Vakarų pasaulyje išliks tik tie miestai ir tos bendruomenės, kurios sugebės atkurti ryšį su gamta.

Kaip keitėsi Lietuvos miestai ir miesteliai per pastarąjį šimtmetį? Kokias praeities pamokas atsinešame į antrąjį valstybės šimtmetį? Kokie šiandien priimami sprendimai lemia, kaip šalies miestai atrodys 2118-aisiais ir kodėl mums tai turėtų rūpėti?

Diskusijoje dalyvaus: Simonas Kairys (Kauno m. savivaldybės vicemeras), Audrys Karalius (architektas ir visuomenininkas), doc. dr. Vaidas Petrulis (KTU Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centro vadovas), Mykolė Lukošienė (VDU Sociologijos katedros doktorantė).

Diskusiją ves VDU Sociologijos katedros lektorius dr. Apolonijus Žilys.

Diskusija vyks kavinėje „Cafedemic“ (S. Daukanto g. 28, Kaunas).