Socialinių mokslų fakulteto atstovai mokslo festivalyje Erdvėlaivis Žemė 2016

erdvelaivis zeme 2016Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) tryliktojo nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ metu pristatys daugybę nemokamų renginių rugsėjo 9-15 dienomis Kaune, kurie žadins smalsumą ir skatins diskusijas apie įvairių mokslo disciplinų bendradarbiavimą ir socialines bei technologines inovacijas kasdienybėje ir versle.
Lietuvos mokslo premijos laureato A. Tereškino paskaitos „Kaip gyventi gerą gyvenimą? Socialinės atskirties tyrimai Lietuvoje“ metu, rugsėjo 15 d. 13 val. Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 22A, 407 aud.) VDU sociologas papasakos, kaip tvarkytis gyvenimą kapitalizmo sąlygomis. Profesoriaus teigimu, socialinė atskirtis, skurdas ir gero gyvenimo viltys yra paskatinę ne vieną sociologinę studiją pasaulyje, nes žmonių patirtys kyla iš socialinio neteisingumo, skriaudos ar siekimo gyventi patenkinamą gyvenimą. Aptariant socialinės atskirties sąvoką ir vyraujančias socialinės atskirties tyrimų tradicijas Lietuvoje, A. Tereškinas savo pranešime remsis skirtingų socialinės atskirties grupių (bedarbių, benamių ir įkalintų vyrų) tyrimais bei VDU mokslininkų atlikta apklausa apie socialinę atskirtį Lietuvoje.
Rugsėjo 9 d., 11 val., Socialinių mokslų fakultete (SMF) (Jonavos g. 66) socialinio darbo doktorantės Dovilė Jankūnaitė ir Roberta Motiečienė ves kompetencijų ugdymo veiklą moksleiviams, naudojantis 3D žaidimu. Naudodamiesi simuliacinės praktikos edukaciniu žaidimu, bus galimybė „prisiliesti“ prie socialinio darbo su vaikais praktikos, susipažinti su socialinio darbuotojo atliekama veikla, vaidmenimis ir funkcijomis.
VII-ajame forte (Archyvo g. 61) rugsėjo 9 dieną, 11 val. VDU Bendrosios psichologijos katedros dėstytojos  dr. Gabija Jarašiūnaitė ir dr. Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė ves viešą paskaitą „Pirmo pasimatymo sėkmė: kaip sukurti teigiamą įspūdį?“. Ar kada nors susimąstėte, kodėl vieniems puikiai sekasi patraukti priešingos lyties atstovo dėmesį, o kitiems, net ir labai stengiantis, nepavyksta? Ar yra kažkas, kas patraukia vien vaikinus ar merginas? Renginio metu planuojama praktiškai patikrinti savęs pristatymo būdo svarbą pirmam įspūdžiui sukurti ir padiskutuoti, kiek ir kokios savybės yra reikšmingos mezgant pažintis. Tą pačią, rugsėjo 9 d., nuo 12 val., VII-ajame forte psichologijos mokslo paslaptis ir meną toliau nagrinės VDU SMF Psichologijos katedros dėstytoja dr. Aurelija Stelmokienė ir Psichologijos bakalauro studijų studentas Tadas Vadvilavičius, kurie ves viešą paskaitą-diskusiją tema: „Atminties lavinimas: aš galiu tapti atminties sportininku“. Jos metu bus galima išbandyti, kaip veikia skirtingos įsiminimo technikos, įvertinti, kuri jums labiausiai tinka.