Socialinių mokslų fakultetas švenčia 25-metį

VDU Socialinių mokslų fakultetas, šiemet minėdamas 25-erius gyvavimo metus, kviečia pažvelgti į socialinius mokslus iš arti. Fakulteto katedros iki pat vasaros kas mėnesį universiteto bendruomenei ir plačiajai visuomenei dovanos renginius.

Fakultetas gyvuoja jau 25-erius metus, per kuriuos sukaupta daug patirties. „Ketvirčio amžiaus jubiliejų minintis Socialinių mokslų fakultetas jau yra suformavęs savo tapatybę. Jis yra atviras naujovėms, bendruomeniškas, taip pat nuolat besivystantis akademinis padalinys, kuriame svarbiausia yra motyvuoti ir kompetentingi dėstytojai bei smalsūs ir aktyvūs studentai“, – kalbėjo fakulteto dekanas prof. Algis Krupavičius.

Dekano žodžius papildė prodekanė doc. dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė. „Kiekviena VDU socialinių mokslų kryptis fakulteto 25-mečio jubiliejui skirtuose renginiuose dalijasi savo naujausiomis idėjomis, tyrimų rezultatais, kviečia susitikti ir diskutuoti jautriomis bei pačiomis aktualiausiomis visuomenėje temomis“. Prodekanė pabrėžia, kad renginiai yra skirti visai Socialinių mokslų fakulteto bendruomenei: studentams, buvusiems ir esamiems dėstytojams, socialiniams partneriams. Renginiuose dalyvauti taip pat kviečiami ir praktikai-mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai, sociologai bei šių sričių politikai.

Socialinių mokslų fakulteto katedros pavasario semestro metu organizuoja renginius, kurie skirti 25-ečio minėjimui. Pirmasis renginys, Edukologijos katedros rengta diskusija „Z kartos lyderystė: ar mes ją suprantame?“, vyko vasario 25 dieną.

Apie žmogaus orumo ir teisių puoselėjimą

Kovo 15 dieną Socialinio darbo katedra kvies paminėti Tarptautinę socialinio darbo dieną. Tą dieną organizuojamas forumas tema „Visuomenė klesti, kai gerbiamas visų žmonių orumas ir teisės“. Renginyje žodį tars VDU garbės daktarė prof. dr. Katherine Tyson McCrea, Čikagos Lojolos universiteto profesorė. Vėliau vyks diskusija „Žmogaus orumo ir teisių įgyvendinimo iššūkiai Lietuvoje“ su VDU ir JAV universitetų profesoriais. Forumą vainikuos diskusija „Sprendimų paieška“ su Seimo nariais, politikais, visuomenininkais.

Daugiau informacijos

Apie sociologijos ir antropologijos tyrimus

Balandžio 22 dieną vyks II-oji nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“, kurią organizuoja Sociologijos katedra. Kartu su konferencijoje dalyvaujančiais studentais, savo įžvalgomis dalinsis ir kviestiniai  pranešėjai: istorikas, VDU Lietuvių išeivijos instituto direktorius prof. Egidijus Aleksandravičius, filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis, VDU Sociologijos katedros profesorius Vylius Leonavičius ir sociologas, VDU Socialinių tyrimų centro vadovas prof. Artūras Tereškinas.

Apie psichologijos svarbą žmogui ir visuomenei

Gegužės 6-7 dienomis Bendrosios ir Teorinės psichologijos katedros kartu su Lietuvos psichologų sąjunga organizuoja Lietuvos psichologų kongresą. Šiemet bus gvildenamos temos apie psichologijos svarbą visuomenei: „Psichologija: mokslu grindžiama praktika žmogui ir visuomenei“. Didžiausiame kasmetiniame psichologų renginyje bus aptartos šių dienų psichologijos mokslo aktualijos, perspektyvos psichologijos tyrimų erdvėje bei moksliniais įrodymais grįsta praktika psichologo veikloje. Renginyje savo įžvalgomis dalinsis, mokslinius tyrimus bei sėkmingos praktinės veiklos pavyzdžius pristatys ne tik žymūs Lietuvos psichologai, bet ir kviestiniai svečiai iš užsienio.