SMF Sociologai diskusijųfestivalyje “Būtent!”

Rugsėjo 8–9 dienomis, Birštone pirmąkart Lietuvoje organizuojamas nemokamas diskusijų festivalis „Būtent!“, kurio vienas iš organizatorių yra ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Festivalyje veikiančiose septyniose skirtingose sekcijose: Idėjų Lietuva; Atvira Lietuva; Galimybių Lietuva; Kūrybinga Lietuva; Sumani Lietuva ir Tvari Lietuva – dalyvaus apie 200 pranešėjų ir diskusijų dalyvių, tiek iš Lietuvos, tiek ir užsienio, kurių pagrindinis tikslas – skleisti žinią, kad kiekvienas požiūris turi teisę egzistuoti.

Kaip teigia prof. dr. Milda Ališauskienė – Atviros Lietuvos fondo (ALF) valdybos pirmininkė ir VDU Sociologijos katedros vedėja – diskusijų festivalis „Būtent“ – nuomonių įvairovės ir demokratijos šventė, kurioje per dvi intensyvias diskusijų dienas bus galima išklausyti visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų ir politikos atstovų nuomones kokia yra, ir kokia galėtų būti šiuolaikinė Lietuva.

Festivalio organizatoriai žada dvi intensyvias dienas skirtingų interesų  lankytojams – atvirame ir nemokamame renginyje bus diskutuojama apie nacionalinio aukštojo mokslo identitetą, robotizacijos ir dirbtinio intelekto kuriamus iššūkius, politiką keičiančias technologijas, bus ieškoma skandinaviškos laimės formulės ir galimybių ją pritaikyti Lietuvoje, kalbama apie socialines inovacijas ir socialinį verslą. Iš viso per dvi festivalio dienas vyks apie 70 renginių.

Vytauto Didžiojo universitetas yra vienas iš daugiau nei 20 festivalio turinio partnerių. Jame aktyviai dalyvaus universiteto mokslininkai:

Diskusijose Religijos ir tikėjimo laisvė: ar visiems? bei Lietuva pasaulyje arba nacionalinio aukštojo mokslo identiteto beieškant kalbės VDU Sociologijos katedros vedėja profesorė Milda Ališauskienė.

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) dekanas profesorius Šarūnas Liekis pasisakys diskusijoje Kodėl mums tokie tolimi artimieji rytai?

VDU Politologijos katedros vedėjas Andžej Pukšto, lektorius dr. Giedrius Česnakas ir doktorantas Mindaugas Norkevičius diskutuos apie Lietuvą ir Baltarusiją ir kas jų laukia toliau?. Pukšto taip pat gvildens temą apie Lietuvos – Lenkijos santykius ir Kremliaus pinkles.

VDU Sociologijos katedros docentė Jurga Bučaitė-Vilkė drauge su kolegomis ieškos Įvairios arba vieningos Lietuvos recepto.

VDU Viešojo administravimo katedros profesorius Liudas Mažylis, VDU Regionistikos katedros profesorius Egdūnas Račius bei VDU Viešosios komunikacijos katedros docentas Rytis Zemkauskas bandys atsakyti ir pagrįsti kodėl Lietuva – Europos pakraštys ar branduolys.

Diskusijų dienų iniciatoriai įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, taip pat sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje, kitose Skandinavijos šalyse ir kaimyninėse Estijoje bei Latvijoje. Tikimasi, kad diskusijų festivalyje „Būtent!“ šiemet apsilankys iki 3 tūkst. lankytojų ir jis taps kasmetine tradicija, padedančia puoselėti diskusijų kultūrą ir gerinti priimamų sprendimų kokybę Lietuvoje.

Diskusijų festivalis – tai visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų, politikos atstovų susitikimas. Renginį inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“, organizuoja neseniai veiklą atnaujinęs Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankas „Swedbank.

Festivalio tinklapis

Festivalio tiksli programa

Festivalio FB