SMF dekanas profesorius A. Krupavičius Europos Mokslo Tarybos ekspertas

Europos mokslo taryba itin kruopščiai pagal mokslinę reputaciją ir autoritetą atrenka ekspertus tyrimų projektų vertinimui. Lietuvos mokslininkų autoritetą atspindi faktas, kad net tokiose prestižinėse organizacijose, kaip Europos mokslo taryba, tarp jos ekspertų yra ir mūsų šalies mokslininkai.

Socialinių mokslų srityje Europos mokslo tarybos pradedančių, karjeros vidurio ir patyrusių mokslininkų projektų ekspertu yra Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Algis Krupavičius. Mokslininkas yra vienintelis Lietuvos atstovas EMT socialinių mokslų srityje.

Prieš kurį laiką profesorius Jean-Pierre Bourguignon, EMT prezidentas ir vienas garsiausių šių laikų matematikų, specialiu laišku padėkojo profesoriui A. Krupavičiui už svarbų akademinės veiklos indėlį Europos mokslo taryboje.

Europos mokslo tarybos, kurią 2007 metais įkūrė Europos Sąjunga (ES), esminis tikslas yra finansuoti geriausius tyrimus Europoje ir pasaulyje. EMT siekia paversti ES konkurencingiausiu regionu mokslo požiūriu šiuolaikiniame pasaulyje.

Šiandien tai labiausiai prestižinė mokslinius tyrimus finansuojanti organizacija Europoje. Per savo veiklos dešimtmetį EMT finansavo apie 7000 mokslinių tyrimų projektų, o šeši jos remtų projektų mokslininkai tapo Nobelio premijos laureatais. Net 70 proc. EMT finansuotų tyrimų projektų vadinami proveržio projektais. Europos mokslo tarybai paskirta administruoti 17 proc. (13,1 mlrd. iš 77 mlrd. eurų) pagrindinės ES mokslinių tyrimų programos Horizontas 2020 lėšų.