Seminarų ciklas psichologinei gerovei stiprinti
VDU Psichologijos klinika kviečia universiteto bendruomenę (studentus ir darbuotojus), dalyvauti seminarų cikle, skirtame stiprinti psichologinę gerovę. Seminarų ciklas vyks 2025 m. sausio 27-31 dienomis, nuotoliniu būdu (MS Teams platforma).
PROGRAMA:
Sausio 27 d. (pirmadienį), 14:00-15:30 / „Pirmoji emocinė pagalba”, psichologė dr. Loreta Zajančkauskaitė – Staskevičienė
Ką daryti ir ką sakyti esant šalia žmogaus, išgyvenančio emocinį sukrėtimą? Kaip elgtis pačiam, patyrus emocinį sukrėtimą? Šiuos ir panašius klausimus analizuosime susitikimo metu. Taip pat tyrinėsime įsitikinimus apie tai, kaip „reikia“ jaustis, kas būna, jei neleidžiame sau jaustis blogai ir kaip būti geru žmogumi, nekenkiant psichikos sveikatai.
Sausio 28 d. (antradienį), 14:00-15:30 / „Kaip įveikti gyvenimo iššūkius ir nepalūžti”, psichologas doc. dr. Rytis Pakrosnis
Gyvenime norime laimės ir gerovės, tačiau likimas mums neišvengiamai siunčia išbandymus ir iššūkius. Taip ir siūbuojame sau kažkur tarp kentėjimo ir klestėjimo. Ne viskas gyvenime priklauso nuo mūsų, bet kai kas juk priklauso. Kaip atsirinkti ir kaip pasirūpinti savimi, kad padidintume tikimybę įveikti gyvenimo iššūkius ir atsitiesti nepalūžę? Kas yra atsparumas ir kaip galime jį ugdyti patys? Kaip žinoti, kada laikas kreiptis pagalbos į kitus ir kuo jie gali padėti? Šiuos bei kitus klausimus paliesime seminare, susipažinsime, ką apie tai sako psichologija ir ieškosime savo atsakymų.
Sausio 29 d. (trečiadienį), 14:00-15:30 / „Ribos ir kaip jas brėžti”, psichologė Rasa Katinaitė
Bendraudami su kitais žmonėmis, kiekviena(s) esame patekę į situaciją, kurioje jautėmės nepatogiai. Tai – mūsų asmeninių ribų, apie kurias kalbėsime šiame susitikime, atspindys. Paskaitos, parengtos bendradarbiaujant su Tolerantiško Jaunimo Asociacija, metu sužinosime apie asmeninių ribų įvairovę, patyrinėsime savo ir kitų ribas bei jas supančius mitus, o taip pat susipažinsime su žingsniais padedančiais savo asmenines ribas brėžti tinkamai ir pagarbiai.
Sausio 30 d. (ketvirtadienį), 14:00-15:30 / „Savęs pažinimas kaip nesibaigiantis procesas”, psichologė Dovilė Jonušienė
Savęs pažinimas – tai nuolatinis procesas, kurio metu mes tyrinėjame savo mintis, jausmus ir elgesį. Ši kelionė niekada nesibaigia, nes kintant gyvenimo aplinkybėms keičiamės ir mes patys. Šio seminaro metu nagrinėsime, kodėl savęs pažinimas yra toks svarbus mūsų gyvenime, kaip galime jį gilinti. Ieškosime atsakymų į klausimus, kaip išlikti autentiškiems gyvenimo eigoje. Kartu aptarsime įvairius savęs pažinimo metodus, kurie gali padėti mums save suprasti.
Sausio 31 d. (penktadienį), 14:00-15:30 / „Paprasti streso valdymo būdai”, psichologas prof. dr. Aidas Perminas
Užsiėmimo tikslas – supažindinti su pagrindinėmis streso teorijomis bei šių teorijų praktinio pritaikymo galimybėmis. Susitikimo metu bus pristatomos pagrindinės streso priežastys, pasekmės, teigiami ir neigiami streso aspektai, įveikimo būdai; supažindinama su paprastais streso ir emocijų valdymo ir relaksacijos būdais, jų panaudojimo galimybėmis atsikratant įtampos ir geriau pažįstant save.
Registracijos nėra, į seminarus prisijunkite naudodamiesi pateiktomis nuorodomis. Kviečiame dalyvauti!