Seminaras: Tarptautiniai studentai Lietuvoje: migracija studijų tikslais, integracija ir/ar atskirtis

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinės Antropologijos centras birželio 2 d., 17 val. kviečia į nuotolinį 2021 m. pavasario semestro seminarą, kurio tema: „Tarptautiniai studentai Lietuvoje: migracija studijų tikslais, integracija ir/ar atskirtis“.

Migracija studijų tikslais visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje, sparčiai auga ir tampa išskirtiniu šiuolaikinio aukštojo mokslo bruožu. Visame pasaulyje daugiau nei penki milijonai studentų siekia aukštojo mokslo diplomo ne savo kilmės šalyje. Šio pranešimo tikslas – apžvelgti migracijos ir mobilumo studijų tikslais sampratas, tendencijas Lietuvoje, iššūkius, su kuriais susiduria tarptautiniai studentai naujoje transnacionalinėje aplinkoje bei kaip tie iššūkiai įtakoja studentų identiteto sampratas, priklausymo (sense of belonging) jausmą, integraciją ir atskirtį, remiantis užsienio tyrėjų ir pranešėjos atliekamo tyrimo pirminiais rezultatais.

Pranešėja: Ilona Kazlauskaitė (Vytauto Didžiojo universitetas, Sociologijos doktorantė, Tarptautinių ryšių departamento direktorė)

Diskutantė: Raimonda Markevičienė (Vilniaus universitetas, Tarptautinių ryšių vadovė, ekspertė)

Moderatorė – Indra Lukošienė (Vytauto Didžiojo universitetas SAC)