Seminaras „RETURNING – REMITTING: Social Remittances in Lithuania, Poland and Croatia“
Vytauto Didžiojo universiteto Socialinės antropologijos centras kviečia Jus į seminarą „RETURNING – REMITTING: Social Remittances in Lithuania, Poland and Croatia“, kuris organizuojamas įgyvendinant projektą „(Re)migrantų socialinės perlaidos visuomenės gerovės augimui: iššūkiai ir patirtys lyginamojoje perspektyvoje“ (REMIT).
Lietuva ir kitos posocialistinės šalys kaip Lenkija ir Kroatija dėl masinės emigracijos yra netekę ženklios dalies savo gyventojų. Dažniausiai išvyksta jauni, išsilavinę ir ekonomiškai aktyvūs žmonės, tad kilmės šalys kenčia dėl mažėjančios darbo jėgos, protų nutekėjimo, visuomenės senėjimo ir pan. Visgi pastarąjį dešimtmetį vėl atkreipiamas dėmesys į pozityvų (re)migrantų vaidmenį kilmės šalių gyvenime. Tyrimai rodo, kad kai kurie išvykę nusprendžia grįžti į savo kilmės šalis ir grįžta ne tik turėdami didesnius finansinius išteklius, bet ir vertingą žmogiškąjį kapitalą, progresyvų mąstymą, novatoriškas idėjas ir liberalesnes pažiūras. Projektas REMIT siekia kompleksiškai ištirti (re)migrantų socialinių perlaidų poveikį savo kilmės šalių visuomenės gerovės augimui analizuojant jų raišką, iššūkius ir įgyvendinimo patirtis lyginamojoje posocialistinių šalių perspektyvoje.
Šis projekto tarptautinis mokslinis seminaras skirtas pasidalinti kai kuriomis išankstinėmis išvadomis, gautomis iš interviu su grįžusiaisiais. Vienas iš šio renginio tikslų – šalių, įtrauktų į projektą, palyginimas. Diskusijos bus pagrįstos keturiais projekto komandos narių pranešimais.
Detalesnė renginio programa – prisegtuke.
Renginio vieta: Nuotoliniu būdu per Adobe Connect vaizdo konferencijų įrankį. Nuorodą į renginį gaus tik užsiregistravę dalyviai.
Registracijos forma:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfB7NCznDNg8PVbACHUbaT5zMNghsBsJTicMyRgFd4Wl7CQZg/viewform
Renginys vyks anglų kalba
Mokslo projektas ,,(Re)migrantų socialinės perlaidos visuomenės gerovės augimui: iššūkiai ir patirtys lyginamojoje perspektyvoje“ Nr. S-GEV-20-7, vykdomas pagal konkursinę Lietuvos mokslo tarybos prioritetinių mokslinių tyrimų programą „Gerovės visuomenė“, finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos lėšomis.