„Salam, Kaimyne“ – dokumentika be sienų

Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) ambasada Lietuvoje kartu su „Diversity Development Group“ ir JAV kino diplomatijos programa „American Film Showcase“ pristato JAV režisierių Chriso Temple’o ir Zacho Ingrasci 2015 m. sukurtą filmą „Salam, kaimyne“.

Filmo pristatymo programoje numatytos filmo peržiūros moksleiviams ir plačiajai publikai bei po filmo įvyksiančios diskusijos su svečiais iš JAV: filmo kūrėjais, migracijos ekspertais ir Sirijos karo pabėgėliais. Kaune filmo pristatymas vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) – sausio 25 d. 12 val. peržiūra ir diskusija, skirta moksleiviams; 18 val. peržiūra ir diskusija, skirta plačiai miesto bendruomenei.

Į Jordanijos dykumoje įkurtą Sirijos pabėgėlių stovyklą atvyksta du kino kūrėjai. Jie yra pirmieji, kuriems suteikiama teisė gyventi izoliuotoje nuo pasaulio teritorijoje. Įsikūrę palapinėje, Chrisas ir Zachas pradeda bendrauti su savo naujaisiais kaimynais. Kartu su pabėgėliais eilėse laukdami maisto, juo dalindamiesi, padėdami statyti namus, lošdami nesibaigiančias kortų partijas, jie tampa liudininkais ypatingos drąsos, gyvybingumo ir kūrybiškumo, kurį kasdien rodo žmonės, bandantys pradėti savo gyvenimus iš naujo. Klajodami po Sirijos pabėgėlių stovyklą, žiūrovai susipažįsta su filmo herojais ir pradeda žvelgti į pasaulinio masto socialinę krizę pro asmeninę prizmę.

Šis projektas siekia skatinti diskusiją migracijos ir prieglobsčio tema, pasitelkiant nenuginčijamą filmo stiprybę – suteikti itin aktualiai ir daugiabriaunei migracijos temai žmogaus veidą bei pakeisti skaičiams būdingą anonimiškumą individualiomis istorijomis.

„Salam, kaimyne“ premjera įvyko 2015 metais, prestižiniame Amerikos kino instituto filmų festivalyje (AFI DOCS Film Festival), vėliau filmas rodytas žinomuose tarptautiniuose kino festivaliuose, tokiuose kaip CPH:DOX bei Washington West. Ankstesnis jų filmas, „Living on One Dollar“ („Gyvenant už vieną dolerį“), sukurtas 2013 metais, tapo žiūrimiausiu dokumentiniu filmu iTunes platformoje. Nuo 2012 metų, Chrisas Temple’as ir Zachas Ingrasci pristatė savo kūrybą Jungtinių Tautų asamblėjoje, TEDx konferencijoje Buenos Airėse, 2016 m. Pasaulio viršūnių susitikime humanitariniais klausimais bei daugiau nei 70-yje konferencijų, universitetų, gimnazijų. Kūrėjų veikla buvo pristatyta „The New York Times“, „The Wall Street Journal“, and „Variety“, o 2015 metais „Real Leaders Magazine“ juos įtraukė į ateities lyderių šimtuką.

Filmo vaizdo įrašo pristatymas

Daugiau informacijos apie filmą, jo kūrėjus ir socialines veikas, susijusias su šiuo filmu galite rasti čia.

Filmas bus rodomas su lietuviškais subtitrais.

Įėjimas į filmo peržiūras – nemokamas.

Plačiau apie patį projektą ir filmą.