„Psichikos sveikatai reikia tokio paties dėmesio“ – jau dešimtmetį bankas darbuotojams padeda įveikti kylančius iššūkius

Vis daugiau žmonių ryžtasi prabilti apie patiriamus psichologinius sunkumus, kuriuos dar labiau paaštrino beveik dvejus metus siaučianti pandemija. Susidūrus su psichologiniais sunkumais, visada geriausia pagalbos kreiptis į specialistus, tačiau kai kuriems žmonėms įveikti kylančius iššūkius padeda ir darbovietė.

Iššūkiai darbe, neramumai namuose, o pastaruosius dvejus metus dar ir pandemija – visa tai nugulė ant gyventojų pečių. Įveikti sunkumus kai kuriems jų padeda organizacijos, kuriose dirba. Pagalbą savo darbuotojams psichikos sveikatos klausimais organizuoja ir „Swedbank“.

Banko personalo vadovė Agnė Jonaitytė-Karalienė portalui LRT.lt sakė, kad jau ne vienus metus ieškoma būdų ne tik kaip edukuoti darbuotojus apie pagalbą sau, bet ir padėti atpažinti, jog kolega susiduria su sunkumais, gebėti jam padėti. Tiesa, pašnekovė neslėpė, kad nuveikti reikia dar nemažai, nes organizacijoje, kaip ir visuomenėje, esama sutrikimo ir nežinojimo, ko imtis, kad žmonės padėtų vieni kitiems.

Vis dėlto Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Psichologijos katedros vedėja doc. dr. Loreta Gustainienė portalui LRT.lt komentavo, kad tokio recepto pritaikyti kitoms organizacijoms gali ir nepavykti. Anot jos, kiekviena darbovietė yra skirtinga, tad ir iššūkiai – kitokie.

Be to, pašnekovės teigė, kad itin svarbu ne tik edukuoti darbuotojus apie psichikos sveikatos iššūkius ar padėti kilus sunkumų, bet ir užtikrinti, kad psichologinis klimatas darbe būtų palankus, o darbuotojai nebūtų apkrauti darbais.

Kviečiame skaityti daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1569283/psichikos-sveikatai-reikia-tokio-paties-demesio-jau-desimtmeti-bankas-darbuotojams-padeda-iveikti-kylancius-issukius