Prof. dr. Aušra Maslauskaitė – Valstybės pažangos tarybos narė

Ministrų kabinetas patvirtino naują Vyriausybės komisijos – Valstybės pažangos tarybos, kuriai pirmininkauja Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, sudėtį.

„Atnaujinome Valstybės pažangos tarybos sudėtį tam, kad ji telktų institucijų, įstaigų ir visuomenės pajėgas mūsų valstybės ir visuomenės ateities raidos analizavimui bei projektavimui, o taip pat prisidėtų prie valstybės pažangos idėjų sklaidos. Svarbiausias šių metų Valstybės pažangos tarybos darbas – talkinti Vyriausybei rengiant naujos kartos valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050”, – pabrėžė premjerė.

Numatoma, jog Valstybės pažangos taryba inicijuos viešąsias diskusijas apie valstybės ir visuomenės ateities raidą, valstybės pažangos idėjas ir jų įgyvendinimą. Ji dalyvaus rengiant ne tik valstybės pažangos strategiją, bet ir Strateginio valdymo įstatyme nurodytus strateginio lygmens planavimo dokumentus (pavyzdžiui, nacionalinį pažangos planą), o prireikus – ir kitas valstybės strategijas. Taip pat Tarybai patikėta prižiūrėti valstybės pažangos strategijos įgyvendinimą, vertinti pažangą, pasiektą įgyvendinant šią strategiją ir nacionalinį pažangos planą.

Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros profesorė, Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja prof. dr. Aušra Maslauskaitė tapo viena iš Valstybės pažangos tarybos narių.

Kviečiame skaityti daugiau:

https://lrv.lt/lt/naujienos/prioritetinis-vyriausybes-komisijos-darbas-valstybes-pazangos-strategija-lietuva-2050