Prasidėjo priėmimas į VDU Academia Cum Laude

300-x-250_female_dark-1Asmenys, norintys dalyvauti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Academia Cum Laude priėmimo konkurse, rugpjūčio 16 – rugsėjo 5 dienomis turi užildyti prašymą internetu bei pateikti motyvacinį laišką.

Į individualiąsias studijas priimami pirmosios pakopos, bakalauro,  ir vientisųjų studijų VDU studentai ne vėliau kaip nuo šešto studijų semestro. Daugiau informacijos apie priėmimą į akademiją ir kuratorių sąrašas pateikiamas puslapyje.

Academia Cum Laude – tai pirmoji Lietuvoje unikali individualių studijų sistema, vykdoma kuratorystės (tutorystės) pagrindu. Akademijoje įtvirtinta tarpdisciplininių studijų galimybė, kuri leidžia suburti įvairių sričių profesionalus ir gauti geriausią humanitarinių bei tiksliųjų mokslų sinergiją. Academia Cum Laude, pirmiausia, yra dėstytojų ir studentų bendrystė. Ji sutelkia dėstytojus ir studentus, norinčius ir galinčius siekti daugiau nei standartinės studijų programos bei sistemos.

„Sukūrėme tokią aplinką, kurioje galėsite patirti tikrą intelektualinę puotą – tai, ką Antikos laikų graikai vadino symposium. Akademijoje neužsidarysime į metodo ar disciplinos celę, o atrasime tarpdisciplininio bendradarbiavimo džiaugsmą. Matematikai, sociologai, fizikai, filosofai ir t.t. – visi jie natūraliai įkvepia vieni kitus. Būtent čia būtų siekiama tobulo svajonių universiteto modelio, kai didžiausią džiaugsmą teikia savęs tobulinimas“, – idėją pristato akademijos vadovas prof. Leonidas Donskis.

Studentas galės rinktis gilinti žinias konkrečioje studijų programoje, specializaciją pasirenkant vėliau, arba laisvųjų menų sistemą atitinkančias, platų dalykų spektrą apimančias studijas.

Visų studijų metu studentas dirbs su pasirinktu kuratoriumi (tutoriumi) – savo srities profesionalu, aukščiausio tarptautinio lygio mokslininku, tyrėju ar pripažintu menininku. Academia Cum Laude kuratoriai (tutoriai) – aukščiausio lygio tarptautiniu mastu pripažinti VDU profesoriai, mokslininkai, tyrėjai, menininkai, didžiausi autoritetai ir savo srities ekspertai ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Diplomas Cum Laude (lot. – su pagyrimu) teikiamas daugelyje pasaulio universitetų studentams, kurie baigė studijas ypač aukštais balais. Būtent tokiems motyvuotiems jaunuoliams, visuomet siekiantiems žinoti daugiau, ir bus skirtos naujosios studijos.

Pabaigus individualiąsias studijas studentams bus įteikiamas Academia Cum Laude pažymėjimas, liudijantis apie studento įgytas papildomas žinias ir gebėjimus.

Daugiau informacijos:

Tel.: (8 37) 327 972