Posocialistinės lyčių nesėkmės ir toksiškas optimizmas

Gegužės 17 d. 15 val. Lietuvos mokslo premijos laureatas sociologas prof. Dr. Artūras Tereškinas skaitys viešą paskaitą „Posocialistinės lyčių nesėkmės ir toksiškas optimizmas”. Paskaita vyks VDU Socialinių mokslų fakultete, Jonavos g. 66-209. Maloniai prašome trumpai registruotis.

Artūras Tereškinas yra sociologas, kultūros tyrinėtojas, poetas, VDU Sociologijos katedros profesorius, Socialinių tyrimų centro vadovas, vyriausiasis mokslo darbuotojas.

Mokslinę veiklą profesorius skiria kultūros sociologijai, lyčių sociologijai, vyrų, popkultūros, socialinės atskirties, mažumų grupių studijoms. Harvardo universitete magistro ir daktaro laipsnius įgijęs sociologas sukaupė daug patirties vykdant mokslinius darbus ne tik Lietuvoje, bet ir JAV (Emersono kolegijoje, Harvardo universiteto Davis rusų studijų centre).

Savo monografijose, knygose ir nuolat skelbiamuose straipsniuose A. Tereškinas tyrinėja seksualumą, lytis, nacionalizmą, populiariąją kultūrą. Jo tekstai skelbiami JAV, Švedijoje, Olandijoje ir kitose šalyse.

A. Tereškino indėlis į sociologiją 2016 m. buvo įvertintas Lietuvos mokslo premija.