Pastebimas esminis lūžis: ar vaikų pažiūras vis dar formuoja šeima?

VDU Sociologijos katedros profesorė dr. Aušra Maslauskaitė, kartu su kolegėmis iš Vilniaus universiteto, sutinka – jaunam žmogui įtaką daro ne socialinių medijų populiarėjimas, o šeimos narių tarpusavio ryšio stiprumas ir gebėjimas kalbėtis.

Sociologė A. Maslauskaitė pažymi, kad tėvų įtakos lūkesčiai ir realybė neretai stipriai skiriasi: „Kalbant apie lūkesčius, nuostatas, sakyčiau, kad gyvename ne šeimos įtakos trūkumo, bet pertekliaus laikotarpiu. Pažvelkite į medijas, kuriose apstu receptų, direktyvų, nurodymų kaip, ką, kodėl privalo daryti tėvai, o dažniau mamos. Tuo tarpu realybė diktuoja tai, jog gebėjimai užsiimti vaiko gyvenimo organizavimu, laiko ištekliai ar kitos aplinkybės kiekvienoje šeimoje skiriasi“.

Vis dėlto, anot sociologės, dėsninga, jog tėvai, kurie geba kurti gerus santykius ir tampresnį ryšį su vaikais, jiems turės didesnę įtaką: „Šeiminių santykių stabilumas ir kokybė apsprendžia, ar ir kiek šeima vaikui bus reikšminga, kiek ji liks jam svaria atrama kasdienybėje net ir tuomet, kai paauglystėje vaikui būtina išgyventi psichologinio atsiskyrimo, autonomijos auginimo periodą. Radikalus pabėgimas į socialines medijas yra vaiko patiriamų problemų – ir susijusių su šeima – pasekmė“.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/projektai/balso-teise/pastebimas-esminis-luzis-ar-vaiku-paziuras-vis-dar-formuoja-seima.d?id=86028311