Sociologas apie kovą su epidemijomis: didžiausia problema – pavėluota reakcija

Mičigano-Dirborno universiteto Jungtinėse Valstijose mokslininkas prof. Paulas Drausas teigia, kad miesto planavimas turi įtaką ne tik ekonominei ar socialinei skirčiai, bet ir gali lemti atsparumą pandemijų atveju. Tuberkuliozės krizę Niujorke, Čikagoje ir Detroite 1990-aisiais sekęs P. Drausas pastebi, kad didžiausia problema būna pavėluota reakcija ir nepakankami resursai. Vėlesnėse ligos plitimo stadijose – neužtikrintas tęstinumas.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) kvietimu Lietuvoje lankęsis profesorius ne tik skaitė paskaitas apie procesus po didžiulės krizės atsinaujinančiame Detroito mieste, bet ir dalyvavo sociologijai skirtoje konferencijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tuberkuliozės krizę Niujorke, Čikagoje ir Detroite 1990-aisiais sekęs P.Drausas pastebi, kad didžiausia problema būna pavėluota reakcija ir nepakankami resursai. Vėlesnėse ligos plitimo stadijose – neužtikrintas tęstinumas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/sociologas-apie-kova-su-epidemijomis-didziausia-problema-paveluota-reakcija.d?id=83829433