Neuropsichologija: ką gali mūsų smegenys
Šių metų kovo 1 d. Socialinių mokslų fakultete vyko psichologų organizuota konferencija „Neuropsichologija: ką gali mūsų smegenys?“, kuri virto tikra mokslo švente. Konferencija vyksta antri metai iš eilės. Kaip ir paėjusiais metais, šis renginys sulaukė didelio susidomėjimo iš studentų, moksleivių, psichologų dirbančių praktikoje.
Konferencijos pranešėjai iš Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Tiumenės universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto pateikė įdomios informacijos apie įvairius neuropsichologijos aspektus iš savo tyrinėjimo perspektyvos: pranešimai buvo nuo genetinių tyrimų, galvos smegenų veikimo principų, neuromokslo naujų atradimų apžvalgos iki klinikinio atvejo pristatymo. Po kiekvieno pranešimo klausytojai aktyviai užduodavo klausimus, vyko gausios diskusijos, kurios tęsdavosi net per kavos pertraukėles: dalyviai naudojosi proga išsiklausinėti jiems rūpimus klausimus, pranešėjai mielai bendravo ir atsakinėjo į klausimus. Tai suteikė konferencijai „gyvumo“, įdomumo, bei geros atmosferos.
Kavos pertraukėlių metų konferencijos dalyviai turėjo galimybę ne tik pasivaišinti kava, bet ir patikrinti savo neuropsichologines žiniais: ant didelių stendų vaizduojančių smegenis, dalyviai galėjo priskirti tam tikras iš anksto parengtas situacijas, susijusias su žmogaus veikla ar psichikos funkcijomis atitinkamoms smegenų struktūroms.
Konferencijos pabaigoje dalyviai dėkojo už organizuotą renginį, įvardijo, jog konferencijos metu buvo aptarinėjami sudėtingi neuropsichologiiai klausimai, tačiau informacija labai įdomi, naudinga ir prasminga.